Dogecoin, XRP, Terra Fiyat Analizi: 07 Mayıs

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Dogecoin, Elon Musk’ın Saturday Night Live görünümünden önce piyasada düşüş koşulları gösterdi. XRP’nin gelen satış baskısından 1.53 dolarlık desteği koruması gerekiyordu. Son olarak, Terra alçalan bir üçgen içinde işlem görüyordu ve bir çöküş tehdidi çok büyüktü.

Dogecoin [DOGE]

Kaynak: DOGE / USD , TradingView

” memecoin rallisi “, Dogecoin lideri, son yedi gün içinde% 100’ün üzerinde kazançlar gördü. Bunlar yalnızca ilk 10 kripto para birimi arasındaki en yüksek rakamlar değil, aynı zamanda Bitcoin Cash’in% 50’lik kazançlarının da çok üzerinde – haftanın ikinci en yüksek kazananıydı. DOGE pazarındaki satın alma faaliyeti, XRP’yi piyasa değerine göre 4. en büyük kripto para olmak için tahttan indirirken, piyasa değerini 80 Milyar Dolar’ın kuzeye doğru itti.

Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta Cumartesi Gecesi Canlı Görünümü’nden önce, Dogecoin şaşırtıcı bir şekilde piyasada bazı düşüş baskısı kaydetti. Müthiş Osilatör , momentumun satış tarafına kaymasıyla birlikte bir dizi kırmızı çubuğa dikkat çekerken, 24 saatlik ticaret hacimleri% 33 daraldı ve 22 Milyar $ ‘a düştü.

Bazı destek, 0.574 $ ‘da% 78.6 Fibonacci seviyesinde bulunuyor ve boğalar bunu bir çöküşten korumak istiyor. Kuzeye doğru bir itme durumunda, birkaç hedef% 127.2 (0.834 $) ve% 161.8 (1.01 $) Fibonacci seviyelerinde bulunuyor. ADX geçtiğimiz birkaç seansta istikrarlı bir şekilde düşmesine rağmen, okuması 25’in oldukça üzerindeydi ve piyasada hala güçlü bir eğilim vardı.

XRP

Kaynak: XRP / USD , TradingView

XRP 1,31 $ ‘dan alım gördü ve bu onu çizelgeleri yukarı çekerken, alıcılar 1,75 $ direncini aşamadı. Bu biraz düşüş baskısına yol açtı ve 20-SMA (mavi) ve 50-SMA (sarı) biraz destek sunarken, daha fazla arıza ihtimali vardı. Müthiş Osilatör , söz konusu düşüş baskısını ve yarı çizginin altında bir hareketin gerçekten de olumsuz bir sonuca yol açabileceğini kaydetti. Borsalardaki alım satım hacimleri sessiz bir aktivite gösterdi ve en azından önümüzdeki seanslarda bir fiyat artışı masanın dışında kaldı. Bunun yerine, odak farklı destek hatları üzerinde olacaktır.

1.53 $ ‘lık destekten güneye doğru bir hareket, XRP’nin 1.45 $’ dan başka bir savunma hattına yönelmesini sağlayacaktır. Bir başka güçlü destek bölgesi 1.31 $ ‘da ve 200-SMA (yeşil) civarında bulunuyordu. OBV , Nisan sonundan bu yana istikrarlı bir yükseliş eğilimindedir ve satın alma baskısı, uzun vadeli hareketli ortalamanın altındaki herhangi bir hareketi muhtemelen karşılayacaktır.

Terra [LUNA]

Kaynak: LUNA / USD , TradingView

19,5 $ ‘lık direnç, Terra’nın Mart sonu seviyelerine doğru toparlanmasının durdurulmasında önemli bir rol oynamaya devam etti. Satıcılar, birkaç kez bu noktanın üzerinde bir kırılma olduğunu reddettiler. Aslında, 4 saatlik zaman dilimine bakıldığında daha da sert bir resim ortaya çıktı. Daha düşük tepeler ve sabit dipler, alçalan bir üçgenin oluşumuna yol açtı. 200-SMA ile çakışan alt trend çizgisi, boğalar için çok önemli bir bölgeydi. Bu hattaki bir arıza, alıcılar bir kez daha devreye girmeden önce LUNA’yı 12,2 dolara sürükleyebilir.

OBV ‘te keskin aşağı doğru hareket, piyasadaki yaygın satış baskısını vurguladı. MACD da yarı çizginin altındaydı ve yükseliş eğilimi pek olası görünmüyordu. 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi