Bu Ethereum metriği, fiyat düşüşüne rağmen bütçelenmedi!

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce, dünyanın en büyük altcoin’i olan Ethereum 4.100 dolar seviyesinin çok üzerinde bir seviyede işlem görüyordu. Bununla birlikte, yazı yazılırken, ETH 2.200 $ ‘a kadar düştü, boğa koşusu, topluluktaki pek çok kişinin 5.000 $’ ı geçmesini beklediğinde büyük bir geri çekilmeye dikkat çekti.

Aslında, yayın zamanında, ETH 4 saatten biraz fazla bir süre içinde değerinin neredeyse% 25’ini kaybetmişti.

Bu tür düzeltmelere ne katkıda bulundu? Ve ETH’nin yakın vadede söz konusu seviyelerde kalması muhtemel mi? İkincisi, şu anda topluluktaki çoğu insanın kafasındaki en büyük sorudur.

Yakın tarihli bir Santiment Insights raporuna göre, ancak, Ethereum’un fiyat projeksiyonları için hem uzun vadeli yükseliş hem de düşüş vakaları yapılabilir ve her iki iddiayı desteklemek için bir dizi zincir içi ölçüm mevcuttur. Örneğin, Ethereum’un borsalardaki arzı, altcoin’in fiyatı ile uyumlu olarak çizelgelere düşmekle birlikte, böyle bir ölçüdür.

Varlığın fiyatındaki bir düşüşe, yukarıda belirtilen metrikte bir artış eşlik edebilir, çünkü birçok sahip, ETH’lerini satmak amacıyla borsalara taşır. Ancak bu geç olmadı. Bunun yerine, arz düştü ve bu, ETH sahiplerinin kafalarında uzun vadeli beklentilerle ETH’lerini tutmaya devam ettiklerinin bir işareti.

Aynı bulgu, diğer iki bulgu ile desteklenebilir. Başlangıç ​​olarak, Santiment birkaç gün önce tweet attı,

“# Ethereum’un en büyük adresleri, fiyatı bugün 3.144 dolara kadar düşüren son dalgalanma nedeniyle kımıldamadı. Bir hafta öncesine göre 10.000 + $ ETH değerine sahip 8 daha az adres var. ”

Dahası, ETH’nin fiyat potansiyeline duyulan böylesi bir güven balinalara özgü değil, perakende yatırımcıların da katılmasıyla. Aslında, Glassnode tarafından yapılan son gözlemine göre, 0.1+ coin tutan ETH adreslerinin sayısı 24 saatten daha kısa bir süre önce bir ATH’ye tırmandı.

Son olarak, 2.0 mevduat sözleşmesinde bahse konu ETH’nin toplam değeri de 4.657.570 ETH ATH’ye yükseldi.

Kaynak: Glassnode

Bunların hepsi yükseliş işaretleri, değil mi? Evet, öyleler. Bununla birlikte, burada da birkaç nötr ve düşüş işareti var, bunların her biri, özellikle önümüzdeki birkaç hafta boyunca ETH’nin fiyat beklentileri konusunda iyimser olanlar tarafından yatırımcılar tarafından dikkatle ele alınmalıdır.

Örneğin balina adreslerinde bahsedilen Santiment bulgusunu düşünün. Evet, bu bir yükseliş işareti, ancak aynı uyarı, orta kademe adreslerin veya 100-10k ETH’ye sahip adreslerin üç yılın en düşük seviyesinde olduğu bulgusudur. Aslında Santiment’e göre bu adresler “boğa koşusunun sona erdiğine ikna olmuş durumda.”

Kaynak: Santiment

Ethereum’un aktif adresleri ve aktif mevduatları da son zamanlarda düştü, bu da ETH’nin fiyat listelerinde önceki amortismanına karşılık gelen bir düşüş. Şu anda dolaşımda olan tüm Kripto paraların ortalama kar / zararını ölçen bir ölçü olan MVRV gibi diğer uzun vadeli ölçütler dikkate alındığında bile, alışılmadık derecede yüksek ve aşırı alım bölgesine yakın olduğu gözlemlendi. Bunun ima ettiği şey, “bu pozisyona girme riskini azaltmak için ortalama yatırımcı getirilerinin soğuması gerektiğiydi.”

Kaynak: Santiment

Ergo, şu andaki tüm fiyat sinyallerinin ışığında, Ethereum piyasasındaki tek kesinlik belirsizliktir, bu sadece ETH’nin kendi fiyat performansıyla değil, dünyanın en büyüğü olan Bitcoin ile beslenen bir duyarlılıktır. kripto para birimi de.

Yaklaşık bir aydır, BTC değil ETH, daha geniş pazarın büyümesini sağladı. Artık Ethereum düştüğü ve sert düştüğü için, altcoin’in bir miktar istikrar bulduğunda konsolide olup olmadığını görmek ilginç olacaktır. Aksi takdirde, daha fazla düzeltme yapılması gerekebilir. 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi