XRP davası güncellemesi: Mahkeme, Ripple'ın SEC'in yabancı taleplerini geri çekme talebini reddetti

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

SEC – Ripple davası hız kazanmaya başladı ve kayda değer gelişmeler her gün geç saatlerde gerçekleşiyor. En sonuncusu, Yargıç Sarah Netburn başkanlığındaki mahkeme, düzenleyici kuruma Ripple’in çabaları hakkında yabancı cisimlerden bilgi almaya devam etmesi için yeşil bayrak verdi.

SEC, devam eden davada “keşif amaçlı” yardım isteyen yabancı düzenleyicilere ulaşmaya çalıştı. Öte yandan Ripple, bu taleplerin onları “taciz etmek” ve “korkutmak” olduğunu ileri sürmüş ve SEC tarafından bu tür taleplerin kullanılmasının “uygunsuz” olduğunu eklemiştir. Ancak mahkeme başka türlü karar verdi ve karar verdi ,

“SEC’in İsteklerini kötü niyetle yayınladığını gösteren hiçbir kanıt yok.”

Davalılar, iddialarında taleplerin mahkemenin ve yabancı meslektaşlarının gözetimi dışında gerçekleştirildiğini ve Ripple’ın taleplerin kapsamına meydan okumanın önündeki engelin altını çizdiğini iddia etmişlerdi. Dahası, davalılar “talepler” yolunun yalnızca SEC için geçerli olduğunu iddia etti ve Ripple mahkemeden düzenleyici kurumun “Lahey Sözleşmesi” yolunu değiştirmeye zorlamasını istedi. Yargıç Netburn, bu argümanlara geri dönerek,

dedi.

“… Mahkeme, SEC’in Talepleri kullanmasına izin verilebilir olduğu ve Mahkeme’nin yargı yetkisine hakaret olmadığı sonucuna varmıştır. İsteklerin herhangi bir ikili anlaşmanın kapsamını aştığına dair hiçbir iddia yok. ”

Mahkeme ayrıca SEC’in tek taraflı keşif mekanizmasının hukuka aykırı olmadığına dikkat çekti. Bunun yerine, düzenleyici kurumun davanın gidişatını muhtemelen engelleyebilecek bilgileri “hızlı” ve “ucuza” elde etmesine izin verdi.

Ancak mahkeme, SEC’e taleplerini yerine getirmesi için serbestçe izin vermedi. Kararına göre SEC, zamanında ifşa edilmemesi halinde talepler yoluyla elde edilen keşfi sunmaktan alıkonulacaktı. Mahkeme ayrıca sanıklara başka gerekçelerle kabuledilemezlik tespit etme yetkisi verdi. Ayrıca Yargıç Netburn karar verdi,

“SEC’e, Taleplere yanıt olarak elde edilen tüm belgeleri üretmesi emredildi.”

Mahkeme ayrıca talep etti,

“Ayrıca, süreçteki şeffaflığı artırmak için SEC’e, daha önce sunulan tüm İsteklerin kopyalarını 14 gün içinde üretmesi ve sonraki İstekleri de hizmetlerinden itibaren 14 gün içinde sunması emredildi.”

Ancak topluluktan insanlar mahkemenin kararını hızlıca eleştirdiler. Popüler avukat Jeremy Hogan, hoşnutsuzluğunu ifade etmek için Twitter’ı aldı ve , ,

dedi

“Evet, bir açıklama zorunluluğu var – ancak SEC’in MOU’ları kullanmasının gerçek nedeni, Davalılar ile taleplerin konuları arasındaki iş ilişkilerini sindirmek ve bozmaktır.”

Hogan eklendi ,

“Bunun yanlış bir karar olduğuna inanıyorum ve Yargıcın bu taleplerle gerçekte ne olup bittiğini anlamadığını gösteriyor.” 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi