En son 'takla atma' Ethereum için ne anlama geliyor?

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Binance Akıllı Zincir, bscscan.com ‘den alınan en son istatistiklere dayanarak Ethereum’un zincir üzerindeki etkinliğini tersine çevirdi. EIP1559 aktif olsaydı, aksi takdirde Ethereum işlem ücretlerinde ETH yakan bu işlemler olurdu. Hatta Binance Akıllı Zincir’de flaş kredi sezonu bile olabilir.

Binance Chain’de BNB hissesi ile, yatırımcılara istikrarlı ve güvenli getiri sunuluyor, bu da doğrulayıcıların performanslarını iyileştirmelerine yardımcı oluyor. Ek olarak, Binance Akıllı Zincir şu anda günde 12 milyon işlem gerçekleştiriyor. Bu Ethereum’un 8 katı.

Burada, Ethereum hacmi düşmemiş olsa da, BSC’nin Ethereum yerine Binance Smart Chain’e yönlendirilen işlemleri ele aldığını belirtmek önemlidir. Ağ, çünkü birkaç yatırımcı bunu karşılayamıyor.

BNB has flipped ETH on-chain activity

Binance Akıllı Zincir Günlük İşlemler || Kaynak: BSCScan

Dahası, BSC, Mayıs 2021’in başından bu yana verilere dayanarak Ethereum ‘ten daha fazla işlem yapıyor. Ethereum’un deflasyonist olacağını öne süren modeller varken, bu modeller BSC veya başka herhangi bir EVM uyumlu zincir, aktiviteyi hesaba katarak ETH ağından uzaklaştırır.

BNB has flipped ETH on-chain activity

Binance Akıllı Zincir ağ ücreti || Kaynak: Bscscan

Ekteki tabloya göre, yazım sırasında işlem ücretleri Mayıs 2021’de ulaştığı zirvenin altındaydı. Ancak Ethereum söz konusu olduğunda işlem ücreti yeni bir zirveye ulaştı. Ocak 2021’in başından bu yana, ETH ağında ödenen ücretler istikrarlı bir şekilde arttı ve birkaç haftada bir yeni zirvelere ulaştı.

Ergo, ilginç soru, Ethereum ağını çevirdikten sonra Binance Akıllı Zincir için sırada ne olduğu. Ağdaki en son güncellemeler, iyileştirilmiş düğüm performansını içerir ve disk kullanımını% 70’e kadar önemli ölçüde azaltır.

Şimdi, Ethereum Vakfı, yakın zamanda Berlin Yükseltmesi’nde ortaya çıkan bir güvenlik açığını düzeltti ve ETH L2’nin piyasaya sürülmesine ve yükseltmeye rağmen, işlemler rakiplere yönlendiriliyor ve birkaç yeni proje doğdu Binance Akıllı Zincir üzerinde.

Dahası, değer deposu anlatısı savaşı, Bitcoin, Ethereum ve her iki ağdaki projelerin daha yüksek yatırım girişleri için rekabet etmeye devam etmesiyle devam ediyor. Cointrader pro’dan alınan aşağıdaki grafik, altcoinlerin piyasa kapitalizasyonunun altını çizdi,

BNB has flipped ETH on-chain activity

Kaynak: Twitter

Binance Coin, piyasa değeri açısından hala dördüncü sırada yer alsa da, basım zamanında piyasa değeri 57 milyar dolara düştü. ETH durumunda, rakam bir haftadan kısa bir süre önce yarım trilyon puandan düşerek 316 milyar dolara kadar yükseldi. Öyle olsa bile, Ethereum, yukarıda bahsedilen ‘takla atmaya’ rağmen, piyasa değeri açısından Binance Coin’in çok ilerisinde. En azından şimdilik. 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi