İşte Buterin'in Ethereum'un 'uzlaşı' hakkında söyledikleri

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Polygon, hem benimseme hem de ağ büyümesi açısından son zamanlarda hızlı adımlar atıyor. Tokenin fiyatı da son üç ayda oldukça etkileyici bir çizgi sürdürdü. Aslında, yukarıda bahsedilen dönemde MATIC, neredeyse %644’lük keskin bir yükselişe tanık oldu. Ancak tüm bu parıltılar altın olamaz. Tokenin serveti, son birkaç gündür övünmeye layık olmadı. ‘ün son zamanlarda işaret ettiği gibi, MATIC daha fazla yükselmeye devam etmeden önce başka bir düşüşe tanık olabilir.

Polygon, Plazma Çerçevesini kullanır ve tek bir blokta saniyede 65.000’e kadar işlem gerçekleştirerek kullanıcılara daha ucuz ve daha hızlı işlemler sunar. Aynı hata tarafını açıklayan Ethereum’un Vitalik Buterin’i yakın zamanda ,  

belirtti.

“Roller ve yan zincirler arasında büyük bir fark var. Roll-up’lar, Ethereum’un güvenliğinden miras alır. Oysa bir yan zincir olan Polygon’da, Ethereum tarafından güvence altına alınmak yerine, kendi tokeninin kendi PoS konsensüsü ile güvence altına alınmıştır.”

Buterin ayrıca MATIC’in arzının geniş çapta dağıtılmadığını ve bunun ağın uygunsuz kullanımına yol açabileceğini öne sürdü. Arıza tarafını daha da detaylandırarak ekledi,  

“Yani, Poligon token sahiplerinin %51’i bir araya gelip her şeyi çalmak isteseler bile yapabilirler. İmkansız değil.”

Kaynak: IntoTheBlock

Beklendiği gibi, Poligon ağındaki adreslerin sayısı, Tokenn fiyatıyla birlikte dalgalanıyor. Ekli grafikten de görüleceği üzere, Mayıs ayının ikinci yarısında 12k-18k aralığında yer alan aktif adres sayısı Haziran ayında 6k-12k aralığına düşmüştü.  

Ethereum’un artan maliyetleri ve ağ tıkanıklığı arasında düşük işlem ücretleri, onu popüler bir seçenek haline getiriyor. Ağ ayrıca kendisini topluluğa en iyi bilinen ölçeklendirme çözümlerinden biri olarak sundu. Paralellikler çizen Ethereum’un kurucu ortağı, Ethereum’un ekosisteminin de şimdi ölçeklenmesi “gerekli” olduğunu iddia etmeye devam etti.  

“Uygulamalar şimdi bir şeyler yapmak istiyor, ancak ETH dostu seçenekler yoksa barışçıl bir şekilde beklemeyecekler. Ya Binance Smart Chain’e ya da ETH ile tamamen uyumlu olmayan başka bir ağa gidecekler.”

Buterin’e göre, Polygon güvenlikten çok işlevselliğe ağırlık verir ve bu kendi içinde ağı için bir dezavantajdır. Bununla birlikte, bir umut duygusu uyandıran yönetici, sürdürdüğü uygulamalar olgunlaştıkça zincirin zamanla olgunlaşacağını açıkladı.

Ethereum’un aynı konudaki ‘uzlaşması’ ile ilgili olarak, geliştirici,  

dedi.

“Ethereum ile yaptığımız uzlaşmanın bir olduğunu düşünüyorum – ‘berbat’ çözümleri almalıyız. Zamanla iyi olmakla ileriye dönük uyumlu ‘berbat’ çözümler arıyoruz.”

Bununla birlikte, “hızlı ve kirli şeyi” oluşturduktan sonra, topluluktaki birçok kişi, Ethereum’un eklentiler ve ek güvenlik özellikleri ile tama yakın bir model oluşturabildiğine inanıyor.  


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi