Litecoin hakkında kabul etmemiz gereken acı gerçek

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Litecoin sektördeki en güvenilir kripto para birimlerinden biridir. Kod, Bitcoin’in benzer bir kopyasıdır, bu yüzden bu konuda herhangi bir tartışma yoktu. Ancak, güven mutlaka alakalı kalmak anlamına gelmez. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde diğer Altcoin’lerin alanı kaptığı ve hisselerini daha iyi bir yatırım şekli olarak oluşturduğu bir gerçektir.

Cardano grafikte 10 kat yükseldi. Chainlink ve Polkadot, uzaya daha fazla işlevsellik ve yenilik getiriyor ve çeşitli DeFi varlıkları manşetlere çıktı.

Litecoin için, önceki yeterliliği son birkaç yılda ağırlığını taşıdı, ancak aynı anlatının devam etmesi muhtemel mi?

2018-2021: Litecoin iki zirve döneminde

LTC/USDT İşlem Görünümü

2021, tıpkı Altcoin’lerin geri kalanı için olduğu gibi Litecoin için de iyi bir yıl oldu. Tek seferde %197 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı. Yine de, resim son 3 yılda değişmedi. Sırasıyla Bitcoin ve Ethereum, 2017-2018 arasındaki önceki ATH seviyelerini kırdı ve son çöküşün ardından bu seviyenin üzerinde rahatça kalmaya devam ettiler. Ancak Litecoin’in bugünkü değeri, Nisan 2018’dekiyle aynı.

Bunun başlıca nedenlerinden biri, diğer varlıklarla rekabetin artmasıdır. Chainlink, Cardano, Polkadot – projeleri piyasada yükseldi ve uzayda tanımlanmış bir amaç ile farklı bir kripto türü ortaya çıkardı. LTC ile aynı eski hikaye; Bitcoin’e alternatif, BTC’den daha ucuz, kıyaslandığında daha hızlı.

Ekosistemi önemli bir farklılık veya büyüme göstermedi. Ve şimdi, temeller tarafında da zayıflık işaretleri var.

“Zincir Üstü” Düzgün Dönmüyor

Litecoin

Kaynak: Intotheblock

Şimdi, Litecoin’e sahip tüm adresler düşünüldüğünde, bu adreslerin karlılığı hala %50’nin üzerinde ancak zincir içi ölçümler bundan daha etkileyici değil.

Kaynak: Intotheblock

Kaynak: Intotheblock

Hem Aktif Adres sayısı hem de işlem sayısı, bu yılki kırılmaya kadar aktivite açısından artmamıştı. BTC ve ETH’nin de 2018 ile şu an arasındaki büyük mesafeyi kat etmediğini, ancak son iki yıldır daha yüksek seviyeleri koruyabildiklerini not etmek önemlidir.

Litecoin yine benzer yüksekleri kuruyor, ancak son çöküş onu bir kez daha vasat bir etkileşime geri itti. Varlığa yalnızca ara sıra ilgi var ve muhtemelen eski Kripto para etiketi nedeniyle hayatta kalıyor.

Github geliştirme verileri

Kaynak: Github | Veri toplama tablosu: AMBCrypto

Github’ın geliştirme endeksi de cesaret kırıcıydı. Github depoları, belirli bir blok zinciri projesi için geliştirmeler veya düzeltmeler için aktif projelerin sayısını gösterir. Belirlendiği gibi, ilk 20’deki ana varlıkların bazılarında, iyileştirmelere aktif olarak katılan çok sayıda geliştirici var. Litecoin için istatistikler biraz utanç verici.

‘Hayatta Kalacağım…’

… Litecoin’in son birkaç yıldır seslerini yükselttiği şey buydu. Bitcoin’e benzerliği ve daha erken benimsenmesi, varlığa yüksek işlem hacimleri getirmeye devam ediyor. Şimdi, jüri, LTC’nin sektörde birkaç yıl daha hayatta kalıp kalmayacağı konusunda kararsız.


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi