Bitcoin çıkışları artarken Ethereum, XRP ve ADA'nın durumu nedir?

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Bitcoin piyasası, fiyatının 32 bin dolara düşmesine neden olan aşağı yönlü oynaklıkla vuruldu. Bu, büyük çıkışları tetikleyen pazar çapında bir satışa neden oldu. Bitcoin, 141 milyon dolarlık en yüksek çıkışla ön plandaydı.

Kaynak: CoinShares

Bu çıkış, bu yıl görülen net girişlerin %8.3’ünü temsil etti ve Bitcoin için kayıtlara geçen en büyük tek haftalık çıkış oldu. Ancak, 2018’de gözlemlenen çıkışlarla karşılaştırıldığında, yine de minimum düzeydeydi. Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 94 milyon $’lık çıkış gördü ve haftalık hacim de %62 düştü. Bu, perakende yatırımcıların son birkaç hafta içinde uyarladıkları temkinli ticaretin bir işaretiydi.

BTC’nin bugüne kadar yatırımcılara hala %13 oranında geri döndüğü göz önüne alındığında, varlık zeminini kaybetmekten çok uzaktı. yatırımcıların kar elde etmesi nedeniyle çıkışlar artmış olabilir. Ancak uzun vadeli yatırımcılar, BTC’nin değerinin bir kez daha yükselmesine neden olacak düşüşü satın almayı bekliyorlardı.

İlginç bir şekilde, Ethereum geçen hafta çıkışlardan daha fazla giriş sağladı. Yatırım ürünleri, ETH’yi alternatifler arasında tercih edilen alternatif haline getiren 33 milyon dolarlık giriş kaydetti. Bu aynı zamanda ETH’nin en büyük dijital varlıkla zayıflayan korelasyonundan da kaynaklanıyordu. Pazardaki bağımsız yükselişleri sayesinde, ikinci en büyük kripto, yıldan bugüne %253 geri dönüyordu.

Merkezi olmayan finans da dahil olmak üzere genişletilmiş ekosistem, spot piyasa kısıtlı kaldığı için kullanıcılardan daha fazla ilgi görüyordu. Bu, coşkulu gaz ücretlerine rağmen Ethereum’a daha fazla değer sağladı.

XRP ve Cardano [ADA] gibi diğer altcoinler, Nisan ayından bu yana en büyük olan 7 milyon dolarlık girişe tanık olan altcoinler arasındaydı. Cardano [ADA] çok geride değildi ve çok varlıklı ürünleriyle birlikte varlık, toplam 7,2 milyon dolar giriş yaptı.

Alt değerler yatırımcıların güvenini yansıtsa da, genel kripto piyasası “Aşırı Korku” kategorisine düştü. Geçen ay ‘Açgözlülük’ hüküm sürerken, bu ay esas olarak piyasada kısa vadeli kayıplara yol açan ardışık düzeltmelere bakıyordu.


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi