Çinli arama motorları 3 büyük borsayı engelliyor: Binance, Huobi ve OKEx

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Elon Musk’ın tartışmalı tweetleri ve Bitcoin etrafındaki bir FUD dalgası, spot piyasada bir ücret aldı. Kripto sahipleri dijital varlıkların her hareketini takip ederken Çin, vatandaşların Binance, Huobi ve OKEx gibi en iyi borsaları kullanmasını engelledi.

Raporlara göre, Çinli arama motorları yukarıda belirtilen en iyi borsaları engelledi. Arama motorları, diğerleri arasında Baidu ve Sogou’yu içerir.

Çin, geçtiğimiz ay kriptoya karşı daha katı önlemler alıyor. Mayıs ayında, finansal düzenleyicileri, BTC’nin 30.000 $ seviyesine inmesine atfedilebilecek kripto faaliyetlerine aşırı sınırlamalar getirmişti. Çin, Bitcoin madenciliği ve ticaret faaliyetlerine katılımıyla önemli bir ülke olmuştur. Dolayısıyla, bu tür bir baskının kripto piyasaları üzerinde etkisi olabilir.

Arama motorlarındaki bu engellemeyi Weibo, kripto etkileyicilerinin hesaplarını yasakladı. Öne çıkan sosyal medya platformu, Twitter’ın Çin eşdeğeridir. Bazı raporlar, hesapların “ilgili yasa ve yönetmelikleri” ihlal ettiğini öne sürdü, ancak topluluk kuralları hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

Çin, Bitcoin ticaretine ve çevrimiçi madenciliğe karşı çabalarını artırıyor. Wu Blockchain, farklı bir gönderide China Xinjiang, Changji’nin “enerji tasarrufu sağlayan çevre koruması” için kripto madenciliğini durdurmasını istediğini belirtti.

Sincan, Çin’deki üç önemli Bitcoin madencilik bölgesinden biriydi ve madenciliği durdurmak, hash oranı üzerinde doğrudan bir etkiye neden olabilir. Madencilik, İç Moğolistan ve Siçuan’da zaten durduruldu ve bu da işleri karmaşıklaştırıyor.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor yakın zamanda Bitcoin madencilik endüstrisindeki değişen paradigmaya değindi:

“Bence çok fazla hash gücünün ABD’ye geleceği ve dünyanın diğer bölgelerine geleceği bir dinamik var.”


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi