(Elon Musk ve) Tesla'nın Bitcoin stratejisi ve etkisi nedir?

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Daha geniş kripto piyasasının uzun süreli aşağı yönlü gidişatının ortasında, Tesla ve Bitcoin ile ilgili eski spekülasyonlar yeniden su yüzüne çıktı. Dünyanın en büyük kripto varlığı olan Tesla’nın kendi kendini taçlandıran “TechnoKing”i Elon Musk’ta bir başka satışı tetikledikten hemen sonra, yakın zamanda şirketinin herhangi bir Bitcoin boşaltmadığını belirtmişti.

Bununla birlikte, Liam Denning’in Bloomberg ‘teki son görüş yazısına göre, Musk’ın elektrikli araç şirketi önceden beklenmeyeni yapmış olabilir.

dedi.

“Tesla Inc.’in bu çeyrekte şimdiden biraz Bitcoin satmış olabileceğini gerçekten düşünmeye başlıyorum. Elon Musk’ın aksini belirten bir tweet attığını biliyorum ama bu her zaman çok sağlam bir kanıt değil.”

Açıkçası, Nisan ayı Tesla için iyi bir ay değildi, ancak şirket Mayıs ayında durumu tersine çevirmeyi başardı. Şirketin Wall Street’teki hisselerinin geri kazanılmasıyla Tesla’nın piyasa değeri daha da şişti. Unutmamak gerekir ki, Tesla’nın Çin’deki satışları da Mayıs ayında toparlandı ve şirkete hafif bir nefes aldı.

Bununla birlikte, Musk’ın son duyurusuna göre Tesla’nın yeni Model S “Plaid+” versiyonu iptal edildi ve bu nedenle Tesla hem üst hem de alt satırda baskı ile karşı karşıya kalabilir. Denning’e göre bu, bir Bitcoin satışının otomobil şirketine daha cazip gelmesinin bir nedeni.  

Bitcoin yatırımcısı Preston Pysh, kısa süre önce bir podcast’inde Tesla’nın ilk etapta Bitcoin’i bilançolarına eklemesi konusunda çok şüpheci olduğunu iddia etti. Nedenini daha ayrıntılı olarak açıklayarak,

“Sırf bu kadar cesur bir stratejiyi garanti edecek serbest nakit akışlarına sahip olmadıkları için.”

Bununla birlikte, Pomp Investments’tan Anthony Pompliano daha önce Tesla’nın Bitcoin madencilik alanından yeni bir müşteri segmentinden yararlanmaya çalıştığını belirttiği olası bir senaryo öngörmüştü. Push, yatırım stratejisti Lyn Alden’ın duruşuyla aynı fikirde olduğunu iddia etti,

“O [Elon] çok büyük bir halk figürü ve toplum içinde öğreniyor.”

Ek olarak, Tesla’nın Bitcoin değeri, firmanın bu yılın başlarında 1,5 milyar dolar yatırım yaptığı ortalama seviyenin açıkça altına düştü ve Çin satışları bu ay gerçekleşmezse, beklenmeyeni daha fazla beklemek mantıklı olacaktır. . CryptoTreasuries ‘e göre Tesla, ortalama 34.700 $ maliyetle satın alınan 38.300 BTC’ye sahip.

 

Kaynak: Bloomberg

İyi bilinen “Her eylemin eşit ve zıt bir tepkisi vardır” sözü, bugünlerde kripto piyasası için daha da uygulanabilir, hepsi Elon Musk sayesinde. Twitter’daki her hareketi, grafiklerde kayda değer fiyat tepkileri ile takip edildi. BTC fiyatındaki ‘Elon Etkisi’ açıkça piyasanın dinamiklerini tamamen değiştirdi. Tesla yöneticisinden gelen her “istenmeyen” duyuru, kral paranın fiyatına olumsuz etki yaptı ve bunun tersi de geçerli.

Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada kripto para yalnızca geçen hafta %7,85 düşüş kaydetmişti ve 34 bin dolar aralığında işlem görüyordu.

Kaynak: Twitter


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi