Ethereum'un bu hafta 3000 dolara ulaşma şansı nedir?

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Geçen haftaki fiyatın %10 altında işlem gördükten sonra, Ethereum 2500$ seviyesindeydi. Fiyat hareketi büyük ölçüde menzile bağlıydı ve borsalar arasındaki likidite ve oynaklığa bağlıydı. Likidite düşük kalmaya devam etti; ETH’nin %41’i büyük yatırımcıların cüzdanlarında yoğunlaştı. Borsalardan ETH bakiyesinin birikmesi ve silinmesi, yükseliş söylemini destekledi, ancak likiditeyi etkiledi. Günlük ticaret hacminde bir düşüş var ve bu, fiyat hareketinin değişken doğasına katkıda bulunan önemli bir faktör olabilir.

Why Ethereum may hit $3000 this week

Bitcoin ve Ethereum ortalama işlem ücretleri tablosu | Kaynak: Twitter

Ethereum için yükseliş anlatımını destekleyen Ethereum ve Bitcoin için ortalama ücretler gibi birkaç ölçüm vardır. Ortalama ücretler şimdi 2020 ortası seviyelerine döndü. Bu, fiyat rallisinin başladığı seviye olduğu için yükseliş. ETH OI gibi diğer faktörler iyileşme belirtileri gösterdi.

Why Ethereum may hit $3000 this week

ETH Vadeli İşlemler OI açık faiz grafiği | Kaynak: Skew

ETH opsiyonları Açık faiz ve ETH opsiyon ticaret hacmi son iki haftaya kıyasla nispeten yüksekti. Aynı zamanda, ETH rallisi altcoinleri de etkiliyor. DeFi projeleri ve L2 ölçeklendirme çözümleri toplanıyor. Bitcoin’in hakimiyeti %41 seviyesinde kaldığı için altcoinlerde artan yatırım girişi var.

Büyük döviz mevduatları yapılıyor, borsaları daha küçük altcoinlerle dolduruyor. Bu, bu altcoinler için likiditeyi artırıyor. Döviz mevduatı hacmindeki bir artışla zıt olarak, aynı şey Ethereum’un fiyatında daha fazla düşüşe yol açabilir. Borsalardaki % ETH bakiyesinin artması durumunda fiyatta 2000$ seviyesine bir düşüş beklenebilir.

Bununla birlikte, zincir üstü ölçümlerle birlikte düşen sosyal hacim ve sosyal medya sözleri, ETH için bir yükseliş fiyat anlatımına işaret etti. Fiyatın, 3500 $ seviyesine yükselmeden önce psikolojik olarak önemli olan 3000 $ seviyesini geçmesi daha olasıdır. Ayrıca ağdaki büyük işlemler %7’nin üzerinde arttı, bu da yükseliş anlatımını ve hafta sonundan önce 3000$’a yükselen ralliyi daha da destekliyor.


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi