Polygon's Matic'in Ethereum'a alternatif olarak ortaya çıkmasının 3 nedeni

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Polygon Network, kripto para piyasası oynaklıkla mücadele ederken kullanımın arttığını görüyordu. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, proje nispeten organik olan bir meteorik yükselişe tanık oldu. Ağın kapasitede olması nedeniyle Ethereum işlem sayısı düzleştiğinden, yatırımcılar Poligon ‘te bir alternatif buldular.

1.İşlem Sayısı

Joel John tarafından Our Network haber bülteninde toplanan verilere göre, Polygon’un günlük işlem sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan ~7,4 milyona ulaştı. Binance Akıllı Zincir tabanlı Polygon Network, Ethereum üzerinde zaten test edilmiş olan, merkezi olmayan finans [DeFi] uygulamalarından oluşan daha küçük bir ekosisteme sahipti.

Kaynak: Ağımız

Yukarıdaki grafik, Mayıs ayında Binance Akıllı Zincirinde kaydedilen İşlem sayısındaki artışı vurguladı. BSC’deki işlemler günde bir milyonun altından günde 11 milyona çıktı. Polygon bu yükseliş trendini takip ederken, Ethereum İşlem sayısı günde 2,5 milyonun altında kaldı.

2.Erişilebilirlik 

Ethereum üzerinde DeFi uygulamalarının kullanılmasından kaynaklanan yüksek ağ ücretleri, kullanıcıları ekosisteminden uzaklaştırırken, Polygon, Ethereum’a benzer DApp’leri düşük ücretlerle sundu. Bu, benzer bir deneyim arayan Defi kullanıcıları için davetkardı. QuickSwap ve Aave, Polygon’un büyümesi için son derece önemli olduğunu kanıtladı.

QuickSwap, Polygon’un Uniswap varyasyonu, diğer tüm DApp’lerden daha benzersizdir.

Kaynak: Ağımız

QuickSwap, 107 bin benzersiz kullanıcı kaydetti ve diğer DeFi projelerinin yükselişiyle ilişkilendirilebilir. Ancak, sürekli olarak 10.000’den fazla takasa izin veriyor ve bu da kullanıcıların daha düşük işlem ücretlerinden büyük ölçüde yararlandığını kanıtladı. Bir takasın ortalama değeri, zaman içinde zirvede 186 dolardan 30.000 dolara yükseldi, ancak piyasalardaki son geri çekilme nedeniyle takas değeri şimdi 5.000 doların altına düştü.

3. Faiz ve Benimseme

Polygon’un MATIC belirteci, değerini 1 doların üzerinde tutarken topluluk içindeki olumlu duyguya ayak uyduruyordu. Basında, MATIC, 8.08 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.44 dolardan işlem görüyordu. Google trendlerine göre Matic’e olan ilgi de geçen yıl arttı. Proje, yakın zamanda projeye yatırım yapan Mark Cuban ‘den sesli destek aldı.

Şubat 2021’de MATIC’in piyasa değeri 200 milyon dolardı. Dört ayda, varlığın temellerindeki büyüme fiyata da yansıdı. Bu, artan sayıda Matic yatırımcıı, HODLers ile sonuçlandı.

 


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi