Bitcoin: Çin, Sincan'ı madenciliğe karşı uyardıktan sonra ağ hash oranı düştü

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda değişken bir aşamadan geçiyor ve kripto varlığını her türlü gelişmeye karşı son derece hassas hale getiriyor. Daha önce, Çin’in kripto yasağının yeniden ele alınması, fiyatın büyük ölçüde düşmesine katkıda bulunmuştu. Bununla birlikte, ülke madenciliği çökerttiğine göre, başka bir çöplükte olabiliriz.

Çin kısa süre önce, “enerji tasarrufu sağlayan çevre korumasını” gerekçe göstererek Xinjiang bölgesinde kripto para madenciliği yasağını duyurdu. Xinjiang, İç Moğolistan ve Sichuan ile birlikte Çin’de madencilik havuzuna büyük katkı sağlayan üç önemli yer oluşturdu. Yetkililer, kripto madenciliğini önlemek için her üç alanda da katı önlemler aldı.

Çin’in Bitcoin madenciliği açısından önemli bir oyuncu olmasıyla, hash oranı zaten etkilenmiş durumda. Çinli muhabir Colin Wu’ya göre, toplam BTC hash oranı 11 Haziran’da 20E’ye kadar düştü. Muhabir ekledi,

Birçok Bitcoin meraklısı, bunun FUD’nin dünyanın en büyük kriptosunun zaten düşen değerine zarar vermek anlamına geldiğine inansa da, AntPool, F2Pool ve Poolin gibi madencilik havuzları son birkaç gündür hash oranlarının düştüğünü görüyor. Xinjiang ile ilgili haberler ilk çıktığında, Çin madencilik havuzlarındaki hash oranı 24 saat içinde %11 ila %30 arasında düştü.

Benzer şekilde, Huobi ve Binance gibi önde gelen borsalar tarafından işletilen diğer madencilik havuzları da %10’luk bir düşüş kaydetti.

Kaynak: BTC.com

Burada, hash oranındaki düşüşün yaklaşık bir hafta önce gerçekleşen bir zorluk ayarlamasını da takip ettiğini eklemeye değer. Zorluk daha yüksek ayarlanırsa hash oranı genellikle düşer, ancak bu sefer zorluk, Mayıs ayında bildirilen ATH’ye kıyasla %16’lık bir düşüş olan 685.440 blok yüksekliğinde 21.05 trilyona düşürüldü.

Düşen hash oranı satış baskısını davet edebileceğinden, Bitcoin sahipleri Bitcoin fiyatına dikkat etmek isteyebilirler. Basının yayınlandığı tarihte, BTC 37.425 dolardan işlem görüyordu ve baskın duygu “Aşırı Korku”

olarak kaldı.


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi