XRP davası: Ripple bu hareketi kazansa bile, bu şu anlama gelmez…

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Amerika BirlVerge Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP ve Ripple Labs’a dava açarak doğrudan yüzleşmesinin üzerinden 171 günden fazla zaman geçti. Bugüne kadar, bir dizi önerge ve muhtıra değiş tokuş edildi, ancak net bir kazanan yok. Bu dava benzersizdir ve belki de kendi yöntemleriyle emsalsizdir ve her mahkeme kararının kendi geniş kapsamlı sonuçları olmuştur ve olmaya devam edecektir.  

Yeni başlayanlar için, SEC’in Ripple’dan yasal tavsiye belgeleri alma kararı açıkça onlar üzerinde geri tepti . Aldıkları yasal tavsiyeyi “görmezden gelmek” için blok zinciri firmasını açıkça suçladılar ve mahkeme kararını yayınladılar, sanıkların adil uyarı savunmasına karşı temel argümanlarını kaybettiler.  

Öte yandan Ripple, iki önemli savunma sundu ve SEC’in suçlama oyununu oldukça titiz bir şekilde ele alıyor. Keşif için ek tanıklar talep eden SEC, ajansı “ ayarını değiştirmek ” ile suçlayarak Ripple tarafından misillemede bulundu. Ek olarak, San Francisco merkezli blockchain firması, SEC’in keşif uzatma talebinden kaynaklanan bir ” varoluşsal tehdit”  ile karşı karşıya olduğuna da dikkat çekti.

SEC, kendi adına, birçok kişiye göre davada kusurlu bir çalışma yaptı. BTC, ETH ve XRP ile ilgili belgeler üretmek için sürekli talepler aldıktan sonra bile, yalnızca buna göz yumdu. Ripple ise ajans tarafından öne sürülen taleplerin neredeyse tamamına uydu. Sonuç olarak, SEC’in zaten talep ettiğinden daha fazlasını aldığını, ancak hala kollarını daha da genişlettiğini iddia etmek adil olur.  

Ripple’ın çok önemli adil uyarı savunmasına defalarca saldırdıktan sonra, SEC yakın zamanda aynı şeyin bir hukuk meselesi olarak başarısız olduğunu iddia etmişti. Şimdi en alakalı soru, sanıklar bu özel hareketi kazanırsa, SEC eylemlerine bir hata olarak bakar mı?  

Davanın ruhu şimdilik, en azından Ripple için yukarıda belirtilen savunmada bulunuyor. Ünlü avukat Jesse Hynes, yakın zamanda ,  

, blockchain firmasının aynı şeyi kazanma ihtimali hakkında yorum yaptı.

“Ripple/def’in SEC’in adil uyarı savunmasını reddetme seçeneğini yenmesini bekliyorum…”

Avukat ayrıca, kararın muhtemelen başka yöne de dönebileceği için görüşünün bir tutam tuzla alınması gerektiğini belirtmekte hızlıydı. Bununla birlikte, adil uyarı savunması Ripple’ın lehine karar verirse, devam eden davanın özet duruşmadan önce bile çözülmesine veya çözülmesine neden olabilir.  

Ergo, popüler avukat Jeremy Hogan’ın daha önce belirttiği gibi , davanın geleceği bu “ana” savunmaya bağlıdır ve Ripple SEC üzerinde başarılı bir şekilde “baskı uygulayabildi”.

Topluluk, son zamanlarda Ripple’ın davayı çözmesine karşı çıktı. Birincisi, “haksız” bir emsal teşkil edecek ve iki, firmanın SEC’e boyun eğmesi anlamına gelecekti. Hynes’in görüşüne göre, Ripple geriye bakıp teslim olmak yerine yalnızca buradan devam etmelidir.  

Aksine, Ripple’ın davanın sonuçlanmasından sonra kamuya açıklanacağı biliniyor. Bunu akılda tutarak, SEC’i kesinlikle “yok etmek” istemeyecektir ve bu nedenle, bu aşamada uzlaşma seçeneği tamamen göz ardı edilemez.

Hangi tarafın üstün olduğu çok açık olmasa da sarkacın en azından şimdilik blockchain şirketinin lehine salındığını iddia etmek yanlış olmaz. Bununla birlikte, Ripple adil bildirim hareketini kazanmayı başarsa bile, deneme sırasında kazanmayı garanti etmediğini belirtmek gerekir. Aynı şeyi açıklayan Hynes , ,  

ekledi

“Bu önergeyi kazanmak, savunmanın duruşmada kazanacağı anlamına gelmez. Sadece mahkemede tartışılabilir. Bu önergenin kazanılması, söz konusu davanın nizamı konusunda hâkimin bu savunmadan yana olacağının bir göstergesi değildir.”


e

abone olun


 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi