Monero'nun uzun vadesi sıralanabilir, peki ya kısa vadesi?

Pazarın önde gelen gizlilik Kripto parası olan Monero [XMR], bu yıl iniş ve çıkışların adil payını gördü. Altcoin, yılın ilk birkaç ayında kitlesel bir şekilde yükseldi, Mayıs ayında yerel 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve bundan hemen sonra düşüşe başladı.

Yazma sırasında, XMR’nin durumu, kendilerini daha geniş piyasa düzeltmelerinden korumak için mücadele eden diğer altcoinlerin durumuyla oldukça uyumluydu. Bitcoin’in menzil bölgesinde kalma süresini uzatmasıyla, alt’lar, özellikle XMR, bir sonraki yükseliş trendi başlamadan önce biraz daha beklemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

27. en büyük kripto fiyatı, son yedi gün içinde değerinin %11’ine yakın değer kaybetti. Özellikle, fiyat düşüşü, gerçek hacimdeki düşüşle de iyi bir şekilde sürdürüldü. Örneğin 7 Mayıs’ta XMR’nin gerçek hacmi 800 milyon doları aştı. Ancak, basın zamanında aynısı sadece 17.83 milyon dolarlık bir değeri yansıtıyordu.

Böyle keskin bir düşüş, aşağıda ekli çizelgeye bakıldığında iyi bir şekilde kanıtlanmıştır. Özellikle, bu tür düşük seviyelere daha önce sadece geçen yıl Ağustos ayında tanık olunmuştu.

Kaynak: Messari

Yukarıda bahsedilen dramatik düşüşe bakıldığında, aslında Monero’nun düşüşünü tetikleyen şey üzerinde düşünülmesi gereken bir nokta. Pek çok faktör birlikte XMR’nin yıkımına neden oldu.

Yeni başlayanlar için Sharpe Oranını düşünün. Spesifik olmak gerekirse, bu metrik, bir varlığın potansiyel riske göre düzeltilmiş getirilerini özetlemektedir. Bu orandaki düşüş Haziran ayında belirgin hale geldi. Tam olarak, baskı zamanında, aynısı -3.12 değerini paylaştı.

Şimdi, bu oran negatif olduğunda, genellikle portföyün getirilerinin negatif olmasının beklendiği anlamına gelir (Çünkü risksiz oran portföyün getirilerinden daha büyüktür). Negatif getiriler, tartışmasız, yatırımcılara satın almak için herhangi bir teşvik sağlamaz. Ergo, XMR’nin fiyatı ancak bu oran sıfırın üzerine çıktığında gerekli desteği alacak.

Kaynak: Messari

Ek olarak, XMR’nin piyasa değeri hakimiyeti da kontrolünü kaybediyor. Örneğin, 25 Nisan’da alt’ın pazar hakimiyeti %0,37 iken, aynısı, basın zamanında sadece %0,27 idi. Bu metrikteki düşüş, XMR’nin düşüş yüküne katkıda bulundu.

Bu aşamada Monero’nun ekosistem merkezli gelişmelerine göz yummak haksızlık olur. Temmuz ayı ile ilgili olarak, bir depoda 9 taahhüt (bir dosyada yapılan bireysel değişiklikler) yapıldı ve ay henüz yapılmadı. Ayrıca, bu yazının yazıldığı sırada, topluluk tarafından yönetilen “ Moneroexamples ” GitHub’da 57’den fazla depoya sahipken Monero Ekosistemi 34’ün üzerinde depoya sahipti.

Topluluk aynı anda çeşitli gelişmeler üzerinde çalışıyor olsa da, Farcaster , bir Bitcoin-Monero atomik takas projesi en popüler olanı olmaya devam ediyor. Dahası, COMIT Ağ, ana ağda Monero-Bitcoin atom takaslarını zaten başlattı. Ek olarak, Santiment’in verileri, XMR ekosistemine aktif olarak katkıda bulunan geliştiricilerin sayısının da arttığına işaret etti.

Ağla ilişkili projelerin sayısı, artan benimsenme oranı ve uzun vadeli tahminler göz önüne alındığında, mevcut sallantılı aşamanın uzun vadede kendisini olumsuzlamasıyla sonuçlanacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, altcoinin yakın gelecekte parlak beklentileri yok gibi görünüyor.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi