Güney Kore: KFIU'nun 27 yabancı kripto borsasına yönelik bildirimi, kapatma endişelerini körüklüyor

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Güney Koreli düzenleyiciler, vatandaşlarını yabancı kripto projeleri tarafından yürütülen dolandırıcılık faaliyetlerinden korumak için önlemleri artırıyor. Aslında, şimdi Güney Kore’nin kara para aklamayla mücadele kurumuna kayıtlı olmadıkça Korelileri hedefleyen yabancı kripto borsalarını engelleyeceğini duyurdu.

Ülkenin mali düzenleyicileri olan Mali Hizmetler Komisyonu’na göre, bu borsaların, ülkenin kara para aklamayla mücadele etmeyi amaçlayan yeni düzenlemeleri kapsamında Kore Mali İstihbarat Birimi’ne [KFIU] kaydolmak için 24 Eylül’e kadar süreleri var. KIFU, Kore’de faaliyet gösteren 27 döviz borsasına bu gereklilik hakkında bir bildirim gönderdi.

Döviz borsalarının yanı sıra düzenleyiciler, yurtiçi ve yurtdışındaki borsaları Güney Kore’den bilgi güvenliği sertifikası almaya çağırdı.

İlginç bir şekilde, bu sadece döviz borsaları için değil, Bithumb gibi Güney Kore merkezli kripto borsaları için bile bir görev olmuştur. Kripto borsası devi, geçtiğimiz günlerde bu yasalara uymak için yurtdışındaki borsa platformlarıyla bağlarını koparmak zorunda kaldı.

Resmi duyurusuna göre,

“Bithumb Korea Co., Ltd. ile bir ticari marka anlaşması imzaladıktan sonra markayı ve ticari markayı kullanan Bithumb Global Exchange ve Bithumb Singapore Exchange ile ticari marka kullanım sözleşmesi feshedilecektir.”

Şu anda, Güney Kore’deki bankalar tüm kripto işletmelerinin risk analizini yürütürken, borsalarla ortaklık kurmanın getirdiği riskleri üstlenmeye pek hevesli değiller. Bu nedenle, bankadan çekilmenin bulutlu korkusu, borsa devlerinin başında hala beliriyor.

Bu arada FSC, henüz hiçbir dövizin bilgi güvenliği sertifikasını almayı başaramadığını da bildirdi. Bu borsalar KIFU’ya kaydolmazlarsa, ajans tarafından belirlenen kurallara göre 25 Eylül’den itibaren Korelileri hedef alan ticari faaliyetlerini durduracaklardır.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi