Twitter'ın 'küresel yerel para birimi' Bitcoin'i entegre etme planı aşağıdaki adımlara sahiptir

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Bitcoin uzun zamandır kripto para birimi alanına hakim oldu, ancak son zamanlarda Ethereum (ETH) net bir iki numaradan daha fazlası olarak ortaya çıktı. 2021’de ETH, piyasa değeri açısından Bitcoin üzerinde kazançlar elde etti ve yatırımcılar not alıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda kullanım durumları açısından sunduğu şeydir. Bununla birlikte, Bitcoin taraftarlarının tümü, Bitcoin’in faydasını ve kullanım durumlarını genişletmek için çalışmaya hazır görünüyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey bugün çıktı ve Bitcoin’i ticaret, abonelikler ve “Twitter Tip Jar” ve “Süper Takipler” gibi yeni özellikler gibi hizmetlere entegre etme vizyonunu ortaya koydu. ” şirketinin 2. Çeyrek 2021 kazançlarını tartışan bir Konferans Araması sırasında. Bu, bildirildiğine göre Dorsey’in Twitter’ın BTC’yi platformuna entegre etme olasılığı hakkında kamuoyuna ilk kez konuştuğu için önemli bir dönüm noktasıdır.

Söz konusu tartışması sırasında Dorsey, Bitcoin’i İnternet’in “yerli para birimi” olmaya en iyi aday olarak nitelendirdi. Ekledi,

“İnternetin yerel bir para birimi, küresel bir para birimi varsa, Super Follows, e-ticaret, Abonelik, Tip Jar gibi ürünlerle daha hızlı hareket edebiliyoruz ve gezegendeki her bir kişiye ulaşabiliyoruz. bu nedenle ve piyasa yaklaşımıyla piyasa tarafından bir piyasa aşağı inmek. Bunun geleceğimizin büyük bir parçası olduğunu düşünüyorum.”

Aslında, BTC’yi mevcut Twitter hizmetlerine entegre etmek için birkaç fırsatı da vurguladı. “Para birimi” yönünün dışında, bu alanda pek çok yenilik olasılığı var. “Sosyal medyayı ademi merkezileştirmeyi ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamayı düşünün” dedi.

“Bu nedenle, alana bakmaya ve agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam etmemizin Twitter ve Twitter hissedarları için son derece önemli olduğunu düşünüyorum.”

Geçmişte sosyal medya devi Facebook da benzer görüşler dile getirmişti. Bu, daha sonra röportajda Dorsey tarafından kabul edildi. Facebook , ‘ün bu yıl içinde Diem kripto para birimini denemesini bekliyor.

“Buna açık bir ihtiyaç ve takdir var. Ve internete özgü bir açık standardın gitmek için doğru yol olduğunu düşünüyorum, bu yüzden benim odak noktam ve odak noktamız eninde sonunda Bitcoin olacak.”

Bu arada, Twitter şefi çok uzun süredir sadık bir BTC destekçisi. Kripto şirketi Square (ve Square’s Cash App), 2021’in ilk çeyreğinde 3.51 milyar dolar Bitcoin geliri ve Bitcoin’de 75 milyon dolar brüt kar gördü. Aynı dönem. Ancak, Square daha da genişlemeyi amaçladığı için bu değil.

Bu gelişme, Twitter’ın Finans Direktörü  Ned Segal’in CNBC’nin Şubat ayında yaptığı ve şirketin bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşündüğünü tartıştığı görüşmeden sonra geldi.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi