Bu altın böcek, Bitcoin hakkında 'çekici bir yatırım' olarak konuşulan en son şey.

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Bitcoin altından daha mı iyi? Bu soru, başlangıcından bu yana Bitcoin topluluğunu büyüledi ve her iki varlığın savunucuları daha iyi bir pozisyon için rekabet ediyor. Hatta birçoğu Bitcoin’i ‘dijital altın’ olarak adlandırdı ve kripto para birimi çoğu gözünde bir değer deposu olarak ortaya çıktı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, sonunculardan biridir. Aslında, yönetici , hedge fonlarının yakında para kazanmaya başlayınca altınlarını Bitcoin için boşaltmaya başlayacağını yorumlayacak kadar ileri gitti.

Gittikçe daha fazla hedge fonu portföy çeşitlendirme aracı olarak kriptoya dönerken, Bitcoin neden altından daha iyi bir yatırım? Kitco haberlerine konuşan US Global Investors CEO’su Frank Holmes, bunun doğru olduğuna inanmasının bazı nedenlerinin altını çizdi.

Yatırım yönetimi fonunun öncelikli olarak değerli metallerle ilgili olmasına rağmen, Holmes, Bitcoin gibi yükselme olasılığının öngörülebilir bir gelecek için gerçek görünmediğini belirtti. Çünkü altına yatırım yapan kurumlar, bankalar gibi büyük finans kuruluşları tarafından incelenme riskiyle karşı karşıyadır.

Öte yandan, Bitcoin’in merkezi olmayan yapısı, onu yatırımcılara kıyasla daha çekici bir varlık haline getiriyor. Holmes, ayrıca, özel bir mülk olduğu ve aynı zamanda son derece taşınabilir olduğu için altından daha avantajlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Benzer doğası, yatırımcılara, özellikle de genç olanlara karşı teknolojik bir avantaj sağlıyor.

Aslında, kurumsal yatırımcılarla yakın zamanda yapılan bir anket , Bitcoin’in “yenilikçi teknolojik oyununun” çekiciliğinin arkasındaki en popüler ikinci faktör olduğunu buldu. Ayrıca, Bitcoin’in Reddit gibi sosyal medya platformlarındaki varlığı da bu dijital çağda genç yatırımcılar için kritik bir geçit görevi görüyor.

Yöneticiye göre, kurumsal yatırımcılar bu yıl alanı doldurmaya başlamadan önce, sınırlı ve bilinen arz sınırı nedeniyle perakende yatırımcılar dijital varlığa çekildi. Bu, değerli metalin övünemeyeceği bir şey, dedi.

Artık kurumsal yatırımcılar bu alana giderek daha fazla ilgi duyduğuna göre, CEO’lar her iki varlık sınıfında da etkili olmalarını sağlamak için ne yapabilir? Holmes’a göre, tekliflerini yeniden konumlandırmak ve müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde çeşitlendirmek zorunda kalacaklardı.

O zaman firmasının yakın zamanda Greyscale Bitcoin Trust hisselerinde 566.389 $ değerinde holdingi ifşa etmesi şaşırtıcı değil. Bunlar, orijinal olarak değerli metaller, petrol, mineraller ve diğer doğal kaynaklara ayrılmış 3 fon arasında dağıtıldı.

Her halükarda, altın fiyatları bir süredir bir durgunluk noktasıyla karşı karşıya. Aslında, enflasyon ve ekonomik durgunluğun her yerde mevcut olduğu bir zamanda fiyatı YTD düşüyor. Öte yandan, Bitcoin, yazının yazıldığı sırada %300’ün üzerinde pozitif bir yatırım getirisi kaydediyordu.

Aynı zamanda, Bitcoin’e kurumsal ilgi gün geçtikçe artıyor. Yukarıda bahsedilen Fidelity araştırması, ankete katılan yatırımcıların %37’sinin kendi veya bir müşterinin portföyünde Bitcoin’e sahip olduğunu buldu. Dahası, Avrupa gibi yerlerde kurumsal Bitcoin benimsemesi geçen yıla göre %22 arttı.

Şimdi, Holmes gibi altın böceklerin Bitcoin’e karşı hoşgörülerini açıkça ifade etmesiyle, kurumsal giriş çok iyi durdurulamaz olabilir.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi