EMURGO, Cardano'da DeFi hizmetleri kurmak için yeni girişimini duyurdu

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Artık Cardano ‘ün Alonzo hard forku akıllı sözleşme entegrasyonuna yol açtığına göre, ağın yalnızca merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına girmesi mantıklı geliyor. Bu amaca ulaşmak için, Cardano’nun ticari kolu Emurgo, Cardano’nun kendi DeFi girişimi olan Astarter’ın lansmanını resmen duyurdu .

Emurgo, ortak girişimi başlatmak için Çin merkezli teknoloji firması BlockChain4A ile bir ortaklık kurdu. Cardano üzerinde DeFi hizmetleri altyapısı oluşturacak. Destekçiler, işbirliği sayesinde Emurgo’nun Cardano’nun teknik yönlerine ilişkin anlayışını, Blockchain4A’nın uzmanlığıyla birlikte DeFi teknik altyapısını geliştirmek için birleştirmeyi umuyorlar.

Cardano, bu hafta başında çok beklenen Alonzo hard fork’u aracılığıyla Plutus akıllı sözleşme işlevselliğini başarıyla entegre ettiğinden, geliştiriciler ağ üzerinde çeşitli dApp’leri dağıtma yeteneğine sahip oldular. Aslında, HFC olayından sonraki 24 saat içinde ağda 100 akıllı sözleşmenin dağıtıldığı da bildirildi. Bu, yeni yükseltmenin sorunsuz entegrasyonunu doğruladı.

Astarter’ın ilk gündemi, başlangıçta bir merkezi olmayan değişim teklifi (IDO) başlatma paneli geliştirmek olacaktır. Bu, yıl sonuna kadar piyasaya sürülecek. Bunu Cardano’da merkezi olmayan bir borsa takip edecek.

Bu başarıldığında, Astarter’ın diğer planları, Cardano’da borç verme ve ödünç alma gibi merkezi olmayan para piyasası özelliklerinin entegrasyonunu içerir. Bu özelliklerin amacı, Cardano’nun yerel Token ADA kullanıcılarına daha fazla fayda sağlamak olacaktır. Ayrıca, eskiden yetersiz hizmet verilen bölgelerde ikamet edenlere finansal hizmet fırsatları da sağlayacaktır.

İşbirliğini belirten bir açıklamada, EMURGO CEO’su Ken Kodama şunları söyledi:

“Daha geniş bir hizmet yelpazesi, özellikle geleneksel finansal hizmetlerden yoksun alanlarda, finansal katılımı ve sosyal uyumu teşvik eder.”

Ekledi,

“Merkezi olmayan finans, gelişmiş şeffaflığı, güvenliği ve finansal işlemleri işlemenin güvenilirliği ile kripto topluluğuna hitap etti. DeFi uygulamalarında yönetilen kripto varlıklarının değeri keskin bir şekilde arttı.”

Aslında, BlockData’nın yakın tarihli bir raporuna göre, DeFi alanında yaklaşan projeler, artan kurumsal ve düzenleyici ilgi ile birlikte çok yükseliş görünümü oluşturuyor. Bu, DeFi’ye büyük miktarda para enjekte edebilir.

Önceki bir raporu , akıllı sözleşmelerde kilitli toplam değerin (TVL) 2019-20 arasında 670 milyon dolardan 13 milyar dolara yükseldiğini vurgulamıştı. Dahası, kullanıcı cüzdanları 100.000’den 1,2 milyona yükseldi ve artan kullanıcı ilgisinin altını çizdi.

Yazma sırasında 150 milyar dolardan fazla DeFi uygulamaları kilitlendi. Ve bunların çoğuna akıllı sözleşmeler lideri Ethereum hakim olsa da, Cardano geride kalmak istemiyor.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi