'MSTR hissesi satın almak için paranızı riske attıysanız ve Bitcoin yükselirse…'

Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com'a destek ol.

Microstrategy (MSTR) CEO’su Michael Saylor’un Bitcoin için yükseliş iyimserliği, çoğu destekçiden çok daha ağır basıyor. Ve bunun için gösterecek numaraları var. Şirket yakın zamanda ek bir 5.050 BTC satın aldığını duyurdu ve sahip olduğu toplam Bitcoin hesabını 114.042 Bitcoin’e çıkardı. Basın zamanında, bu 5,4 milyar doların üzerindeydi.

Geçen yıl başlayan satın alma çılgınlığı, MSTR’nin kendisini Bitcoin’i “Birincil Hazine Rezerv Varlığı” olarak benimseyen ilk halka açık şirket olarak konumlandırdığını gördü. Dahası, sahiplik açısından da kendini en üst sıralarda konumlandırdı.

Ancak, Michael Saylor tam olarak neden Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor? Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajında ​​, bu soruya oldukça basit bir yanıt verdi.

dedi.

“Bir yıl önce, yüzde sıfır getiri sağlayan 500 milyon dolarlık bir yazılım işimiz ve 500 milyon nakitimiz vardı. Bugün, yılda 10 büyüyen 500 milyon dolarlık bir yazılım işimiz ve yılda 100’ün kuzeyinde büyüyen 5 milyar dolarlık bir Bitcoin işimiz var. Dolayısıyla stratejimiz Bitcoin almak ve elde tutmak.”

Bu, hisse senedi teklifleri, dönüştürülebilir tahviller ve kıdemli borç tahvillerinin yanı sıra önemsiz tahviller ve nakit akışları gibi çeşitli teklifler ve tahviller aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

CEO ayrıca şirketin en son BTC alımının son çeyrekte 400 milyon doların üzerinde özsermaye satışı yoluyla yapıldığını ima etti. Bu, şirketin “Bitcoin’i tüm hissedarlara eklenecek şekilde satın almasına” izin verdi.

Üstelik, Saylor’un yükseliş görünümü, onun inancını büyük ölçüde “düşüş satın almaya” yöneltmesine yol açtı. Röportaj sırasında Saylor, piyasanın soğumaya başladığı şu anda kral parayı biriktirmenin daha iyi olacağını belirtti. Saylor, MTSR hissedarlarının neye bulaştığını bildiklerini iddia etti.

“MicroStrategy hissesi satın almak için zaten paranızı riske attıysanız ve Bitcoin yükselirse, daha az Bitcoin yerine daha fazla Bitcoin’e sahip olmamızı tercih edersiniz, böylece yukarıdan faydalanırsınız.”

Cennetteki tek sorun, “yaklaşan bir düzenleyici baskı” olmaya devam ediyor. Saylor, hem halk hem de düzenleyiciler arasında Bitcoin’in bir emtia ve bir değer deposu olduğu konusunda genel bir fikir birliği olduğu görüşünde.

Peki ya diğer projeler, özellikle Solana gibi DeFi alanındaki projeler? Yöneticiye göre, düzenleyici belirsizlik devam ettiği sürece, yatırımcılar için uygun olmayan hoş olmayan bir ortam olacaktır.

O zamana kadar, kendisininki gibi kurumlar, kurumsal düzeyde bir varlık olduğu için yalnızca Bitcoin biriktirmeye odaklanacak. Saylor, “Kendi başına bir sınıf,” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi