Miami Belediye Başkanı, yönetişimin geleceğinde kriptonun rolünü tartışıyor

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Twitter’dan MiamiCoin Cüzdanının günde bir milyon dolar kazandığını ve bakiyesinin basın zamanında 9 milyon doları aştığını duyurdu.

MiamiCoin Cüzdan, fikriyle şehir fonlarını sakinlere vergi koymadan ve yatırımcıları ödüllendirmeden toplamaya başladı.

Belediye başkanı ayrıca daha önce şehrin “özel sektör hayırseverliğine” ihtiyacı olmayacağını söylerken ,

eklemişti.

“Vatandaşlar vergi ödemek zorunda kalmadan bir hükümeti yönetebilme olasılığını düşündüğünüzde. Bu inanılmaz.”

Suarez, çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapılmasına izin vermek için teklifleri zorlayan uzun zamandır bir kripto savunucusuydu. Ek olarak, Bitcoin’de de izin verilmesi için vergi ve ücretlerin ödenmesini zorluyor. Yakın tarihli bir röportajda, Miami Belediye Başkanı ,

dedi.

“Biliyorsunuz, hükümet, yenilik ve teknolojinin yaygınlaştırılması konusunda çok heyecanlıyız, bu kadar çok insanın dahil olduğu…”

Suarez, merkezi olmayan teknolojinin “matematiğini” sevdiğini ve Bitcoin’in hükümet yolsuzluğu sorununu çözebileceğine inandığını belirtti. Bunu söyledikten sonra, belediye başkanı da Çin yasağından yararlanmaya çalışıyordu. dedi ,

“Bu, Amerika BirlVerge Devletleri için muazzam bir jeopolitik stratejik fırsat.”

ABD madencilik merkezine odaklanan yakın tarihli bir rapor , Miami merkezli bir nükleer santral olan Florida Power & Light’ın madencilik kulelerine ev sahipliği yapmak için görüşmelerde bulunduğunu öne sürdü. Bitcoin hash oranı neredeyse Çin yasak öncesi seviyelerine geri döndüğünden, belediye başkanı madencilerin üslerini ABD’ye kaydırmasıyla ilgili tweet attı. Şu anda ABD’de önemli ölçüde daha büyük bir madencilik yüzdesinin ESG uyumlu karbon nötr şirketler tarafından yapıldığını söyledi.

Bu arada Suarez, Miami’de karbon nötr madenciliğini zorluyordu. CNBC ,

söylemişti.

“Nükleer güce sahip olmamız, bunun çok ucuz bir enerji olduğu anlamına geliyor.”

Suarez kısa süre önce Wall Street Journal’a Bitcoin’in çevresel etkisine ilişkin endişelerin “madenciliğin çoğunun kömür üreten ülkelerde yapılması gerçeğinden kaynaklandığını” söyledi.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi