El Salvador: Chivo cüzdan, 'dolandırıcılıkla mücadele' için donmuş Bitcoin fiyat özelliğini devre dışı bıraktı

Geçen ay, El Salvador BTC’yi yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu ve küresel topluluktan hem övgü hem de eleştiri aldı. Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele , 2,1 milyon vatandaşının hükümet destekli Chivo kripto para cüzdanını kullandığını iddia etti. Bununla birlikte, bir dizi teknik aksaklık, Salvador hükümetinin bitcoin dijital cüzdanını sardı.

Chivo cüzdanının kullanıcıları, en son duyuruda vurgulandığı gibi (çevrilmiş),

donmuş fiyat tekliflerini göremeyecekler.

“Bitcoin fiyatının bir dakikalığına dondurulduğunu görme seçeneğini geçici olarak devre dışı bırakmak zorunda kaldık. Ne yazık ki, kullanıcılarımızın çoğu, yasal olan ancak donmuş bir oran seçeneğine sahip olmayan scalping için kullandı. ”

Fiyat dondurma özelliği, yatırımcıların uygulama tarafından verilen Bitcoin fiyatını bir dakikaya kadar tutmalarını sağlar.

Burada bir “dolandırıcılık” açısı var mı?

Chivo’nun tweetstorm’una göre, evet. Orada belirtildiği gibi, donmuş bir kur ile gitmek, gerçek zamanlı borsalarla karşılaştırmak bir tür dolandırıcılıktır. Hadi ona derinlemesine dalalım. Chivo’nun yöneticileri, anlatılarını desteklemek için bazı açıklamalar yaptı.

yatırımcılar, önemli fiyat oynaklığı dönemlerinde küresel olarak diğer kripto para birimi ticaret platformlarında arbitraj yapmak için fiyat dondurma özelliğini kullandılar. Ergo, yatırımcıların Lightning Network’ü hızlı bir şekilde kullanırken diğer döviz kurlarındaki fiyat boşluklarından yararlanmalarına olanak tanır. Tweet , ,

yinelendi

“Yapılan ‘scalping’, Chivo’nun oranı 1 dakika boyunca dondurduğu gerçeğinden yararlanmaktan ve oranı diğer borsalarla karşılaştırmak ve Bitcoin fiyatının gidip gitmediğini görmek için o dakikadan yararlanmaktan oluşuyordu. aşağı veya yukarı.”

Ergo, tek sınırı onların (yatırımcıların) kafa derisini yüzdürme sayısı olan sonsuz bir para kaynağı yaratıyor.

Chivo’nun ilerlemeye devam ederken fiyat özelliğini kaldırmayı ve uygulamasını kullanarak Bitcoin yatırımcıları için gerçek zamanlı fiyat referansları sunmayı planlaması şaşırtıcı değil. Esas olarak “donmuş oranın görünürlüğünü sınırlamanın” bir yolu olarak.

Bununla birlikte, diğer tüm işlevler eskisi gibi kalır. Bununla birlikte, söz konusu cüzdan geçmişte başka sorunlardan da muzdaripti. Aynısı ‘ten kısa bir süre sonra düzeltilmiş olsa da, birçok Salvadorlu bölgede kullanımına karşı protesto etti. Örneğin, yaklaşık %70’i aslında Bitcoin ile ilgili yasanın tamamına karşı çıktı. Cüzdanı kullanmak hala uzak bir hayaldi.

Ayrıca topluluk sıkıntılarını dile getirdi , yukarıda bahsedilen güncellemeyi yayınladı. Örneğin, aynı konudaki kullanıcılardan biri yanıtladı,

“Dolandırıcılık diyorsunuz. dolandırıcılık nedir? Dolandırıcılık, 22 Eylül’den beri benim için dondurulan bir işlemim var, parayı kestiler ama parayı reddettikleri için asla hedefine ulaşmadı ve 192’yi arayıp 192’yi arıyorum ve tek cevap aynı”

[ 19459009]

Bununla birlikte, El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin yakın zamanda yaptığı duyuruya göre, cüzdan uzun karanlık tünelin sonunda bir miktar ışık gördü. En azından aktif kullanıcılar için.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi