Cardano'nun şu anda güç toplaması neden zorunlu?

Cardano simetrik bir üçgen içinde bir sonraki en düşük seviyeye yaklaşıyordu ve formasyondan kopmaya tehlikeli bir şekilde yakındı. 2,07 doların altındaki bir hareket, 1,83 dolara bir rota açarak bazı istenmeyen kayıplara yol açabilir.

Bu görünüm, yaklaşık bir ay içinde dördüncü bir kırılma girişiminin ardından orta hatta reddedilen günlük RSI tarafından desteklendi. Yazının yazıldığı sırada ADA, son 24 saatte %0,8 marjinal bir artışla 2,13 dolardan işlem gördü.

Cardano Günlük Tablosu

Kaynak: ADA/USD, TradingView

2,45 Dolar, 2,37 Dolar ve 2,14 Dolardaki düşük zirveler ile 1,91 Dolar, 2,07 Dolar ve 2,12 Dolarlık yüksek dip seviyeleri ADA’nın günlük grafiğinde simetrik bir üçgen kurulumuna yol açtı. Şu anda 50-SMA (sarı) ve 20-SMA’nın (kırmızı) altında işlem gören ADA, formasyonda bir bozulmaya maruz kaldığı için momentum satıcıların yanında yer almaya devam etti.

ADA yeni bir yüksek dip yakalayamazsa ve 2,07 doların altındaki aşağı yönlü baskıyı kabul ederse, önümüzdeki hafta ayılar çok yükselebilir. Şimdi ADA 1,92-2 dolar arasındaki kayıplarını en aza indirebilse de, bu bölgedeki güçlü destek seviyelerinin olmaması boğalar için büyük bir dezavantaj olacak.

200-SMA (yeşil) ve 1,83 ABD doları, uzun süreli bir düşüş durumunda ADA’nın en iyi toparlanma şansı olacaktır. Öte yandan boğalar, gidişatı kendi lehlerine çevirmek için 2,25 doların üzerinde bir kapanış bekliyor olacak. ADA’nın bu hareketi izleyen gelişimi, daha önceki bir makalesinde tartışılmıştı.

Akıl Yürütme 

İdeal olarak, orta hatta dördüncü bir saldırıdan sonra RSI 50’nin üzerine çıkmış olmalıdır. Bununla birlikte, sürekli aşağı yönlü baskı, ADA’nın geçen haftadan bu yana potansiyelini ortaya çıkarmasını engelledi.

Yönlü Hareket Endeksi’ne göre, -DI +DI’nin üzerinde işlem gördüğü için ADA’nın eğilimi satıcılar lehineydi. Müthiş Osilatör bir yükseliş ikiz zirvesi oluştursa da, ADA bu kurulumdan yararlanamadı ve denge seviyesinin altına düştü.

Sonuç 

ADA ödünç alınan zamanla çalışıyordu ve her gün yukarı doğru bir kırılma şansı azalıyordu. Göstergeler bir miktar söz vermiş olsa da, RSI ve AO şimdilik kilit seviyelerin üzerine çıkamadı.

ADA 2,07$’ın altına düşerse, piyasa 1,80$’a doğru yaklaşık %13’lük bir satışa maruz kalacak. Bu nedenle, ADA’nın mümkün olan en kısa sürede 2,25 doların üzerinde bir hareket için güç toplaması zorunludur

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi