Litecoin, potansiyel kazanma veya kırılma anına yaklaşırken Eylül ayının yükseklerini hedefliyor

Litecoin, %50 Fibonacci Geri Çekilme seviyesinde kritik bir kavşağa yaklaştı. 190$ seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış, LTC’nin inatçı bir direnci devirmesine ve Eylül yerel zirvesinin sıcak peşinde olmasına izin verebilir.

Önümüzdeki hafta yükseliş momentumu dalgalanırsa, ayılar LTC’nin zırhındaki çatlakları ilerletebilir ve 140 dolarlık desteğe doğru bir geri çekilme başlatabilir. Yazma sırasında, LTC, son 24 saatte %0,8’lik marjinal bir düşüşle 187,5 dolardan işlem gördü.

Litecoin Günlük Tablosu

Kaynak: LTC/USD, TradingView

Görünür Aralık Profili, Litecoin için %23,6 ile %50 Fibonacci Geri Çekilme Düzeyleri arasında önemli miktarda satış baskısının mevcut olduğunu gösterdi. Bu tedarik bölgesinin üstesinden güvenle gelmek için LTC’nin sağlıklı işlem hacimlerinde 190 doların üzerinde bir günlük kapanışı hedeflemesi gerekecek.

20-SMA (kırmızı) ve 50-SMA (sarı) arasındaki yükseliş geçişi, LTC’nin fiyat ilerlemesinin temellerini çoktan atmıştı. Dahası, 194$’ın üzerinde güçlü direnç seviyelerinin olmaması, LTC’nin Eylül ayının yükseği 232$ arasındaki farkı oldukça hızlı bir şekilde kapattığını görebilir.

Flip tarafında, başarısız bir koparma girişimi, ayıların %38.2 Fibonacci seviyesinin altında bir hareket başlattığını görebilir. Fiyat %23,6 Fibonacci seviyesinin altına düşerse, LTC’nin yükseliş eğilimi ciddi şekilde tehdit edilecek.

Bu durumda, 140$’lık bir savunma kaynağı, LTC’nin toparlanma için en iyi şansı olacaktır. Bunu söyledikten sonra, böyle bir sonucun, daha geniş bir pazarın risk altında olduğu düşünüldüğünde pek olası değildi.

Akıl Yürütme 

Şimdi, Göreceli Güç Endeksi’nin yarı çizginin üzerindeki toparlanması kesinlikle olumlu bir işaretti. Bu gelişme, orta uzun vadede ek satın alma baskısı yaratması beklenen LTC’nin fiyat hareketine güven verdi.

+DI çizgisinin -DI çizgisinin üzerinde işlem görmesi nedeniyle Yönlü Hareket Endeksi bile daha yukarı doğru resmedildi. Bununla birlikte, 17’lik zayıf bir ADX okuması, LTC’nin bir kırılma için sayıları toplamadan önce yatay ticaret yapmaya devam edebileceği anlamına geliyordu.

Sonuç 

LTC, grafikte bir kırılma anına yaklaşıyordu. %50 Fibonacci seviyesinin üzerinde bir kapanış, LTC vites değiştirmesini görebilir ve bir sonraki satış baskısı dalgası piyasaya çarpmadan önce 233 dolara patlayabilir. Bununla birlikte, LTC 194 doların altında işlem gördüğü sürece ayıların aktif olmasını bekleyin.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi