Bu, Ethereum için yaklaşan bir fiyat dalgalanmasıyla ilgili önemli bir ipucu.

Şimdiye kadar, Ekim ayı piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum’a aitti. En iyi iki dijital varlık yeni ATH’lere yol açarken, diğer kripto paralar kendi başlarına fiyat artışları kaydetmek için kanatlarda bekledi. Ethereum’un ilerlemesi ileri yöndeydi.

4.000 doların üzerinde bir günlük kapanış, önceki ATH’yi 4.380 dolardan geçtikten sonra ETH’nin daha yeni seviyelere ilerlemesine izin verecektir. İlginç bir şekilde, RSI’nin MACD’nin geçişi ile birlikte bir sonraki zirvesi, ETH’nin fiyat yörüngesine ilişkin bazı ipuçları verebilir. Yazma sırasında, ETH son 24 saatte %3,5 artışla 3.942 dolardan işlem gördü.

ETH Günlük Tablosu

Kaynak: ETH/USD, TradingView

Ethereum’un yükseliş eğilimi, önceki makalelerde uzun uzun tartışıldı. Artık baş ve omuz modeli tamamlandığı için ETH, potansiyelini ortaya çıkarmak için yukarı yönlü bir kırılmayı bekliyordu. %123,6 ve %138,2 Fibonacci seviyeleri önümüzdeki hafta potansiyel hedefler olabilir ve %161,8 Fibonacci seviyesi daha uzun vadeli bir hedef olarak hizmet eder.

Bununla birlikte, RSI ve MACD’den kaynaklanan bazı olumsuz durumlar da vardı. İlk olarak, RSI’daki aşırı alım okumaları, ETH yeni bir ATH’ye daha “organik” bir koşuya başlamadan önce hafif bir geri çekilmeyi tetikleyebilir. Böyle bir gelişme, RSI’nin Ağustos ortasından Ekim sonuna kadar üst bölge içinde üç alt zirveye ulaştığını da görecektir.

Bu düşüş eğilimi, ETH 4 bin dolarlık önemli bir fiyat bariyerine meydan okumadan hemen önce umut verici bir manzara olmayacaktı. İkincisi, histogram iki düşük tepe kaydederken MACD düşüş eğilimine yaklaşıyordu. Bu faktörler, ETH’nin yükseliş görünümünü bozmak için kesinlikle yeterli olmasa da, yakın vadede ETH’nin yükselişini geciktirebilir.

4.000 dolarda bir ret, ETH’nin 3.680 dolara, hatta 3.500 dolara geri kaymasına neden olur. Oradan, bu destek hatlarının ve 20-SMA’nın (kırmızı) birleşmesi, bir sonraki koparma girişiminden önce ideal bir alım girişi sunacaktır. Öte yandan, RSI 75 civarında önceki zirvesini en iyi şekilde yakaladığı sürece 4.000 doların üzerine bir anlık hareket kesinlikle bir olasılıktı.

Böyle bir gelişme, RSI ölçeğinin aşırı alım bölgesinde herhangi bir geri dönüş korkusu olmadan yeni zirvelere çıkacağını görecektir. Üstelik, Müthiş Osilatör üzerindeki iki yüksek zirve, boğaların piyasadaki konumlarını artırarak, ani bir çıkış için borç verme ağırlığını artırdığını öne sürdü.

Sonuç 

MACD ve Awesome Osilatör biraz farklı bir görünüm sunduğundan, ETH’nin önümüzdeki günlerde 4 bin doların üzerinde kapanıp kapanmayacağı belirsizdi. RSI, 75’in üzerinde daha yüksek bir zirve yöneterek devam eden tartışmayı çözebilir. Boğalar RSI’daki bu son engeli aşabildiğinde ETH’nin aşırı hızda olmasını bekleyin.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi