Bitcoin'in 60.000 doların üzerinde toparlanamaması bir sorun işareti mi?

Bitcoin’in 60.000 dolardan geçersiz kılınması sayesinde, birkaç yatırımcı koltuklarında ter içinde kaldı. 55.600 dolara düşen düzeltmenin hemen toparlanma ile karşılanması bekleniyordu. Ancak, son 24 saat içinde 60.000 doların üzerinde bir pozisyonda kilitlenmeyi başaramadı.

Bu makalede, BTC’nin piyasa konumuna daha geniş, zincir üstü bir temel ve piyasa yapısı perspektifinden bakacağız. Ayrıca, BTC’nin hareketi üzerinde uykuyu kaybetmenin gerçekten gerekli olup olmadığını da analiz edecektir.

Bitcoin Uzun Vadeli Sahipleri terlemiyor

Kaynak: CryptoQuant.com

Ekli grafiğe göre, Bitcoin’in Uzun Vadeli sahipleri, son düzeltmeleri üzerinde neredeyse hiç ter dökmedi. Aslında, Cryptoquant’tan gelen veriler, LTH-SOPR’nin değerinde çok az sapma olduğunu veya hiç sapma olmadığını ortaya koydu. Bunun ima ettiği şey, 155 günden fazla canlı kalma süresi olan BTC UTXO’larının son 5 ayda adres değiştirmediğiydi.

Şimdi, bunlar daha büyük miktarda BTC tutan adreslerdir. Bu nedenle, sonunda satış baskısının olmaması, minimum yatırımcı korkusunun göstergesidir.

Karşılaştırıldığında, 2021 yılının ilk ve ikinci çeyreğinde değerin son derece yüksek olduğu gözlemlenebilir. O sırada, dijital varlık için %50’lik büyük çaplı düzeltmeler tespit edildi.

Kaynak: CryptoQuant.com

Benzer şekilde, Coinbase prim endeksi de grafiklerde istikrarlı bir artış sağlamaya devam etti. Prim endeksi, BTC/USDT ile BTC/USD’nin Coinbase fiyatı arasındaki yüzde farkı olarak tanımlanır. Değer daha yüksek olduğunda, Coinbase yatırımcılarından daha güçlü spot satın alma baskısının bir işaretidir.

Prim endeksinin geçen hafta kayda değer bir düşüş göstermemesi, borsada satış baskısının da artmadığı anlamına geliyor.

Bu sadece tipik bir düzeltme mi?

Kaynak: Alım Satım Görünümü

Teknik yapı açısından, düzeltme yıkıcı olmaktan daha makul görünüyor. Temmuz ayında yükselişe geçmesinden bu yana, Bitcoin , güçlü bir direnç aralığını test etme açısından istikrarlı bir yaklaşım benimsedi. 53.000 $’lık ilk yükselişi 42.000 $’a kadar bir düzeltme ile karşılandı ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Şimdi, baskı zamanında, fiyat altına düşmedikçe veya günlük bir mumu 53.000 doların altında kapatmadıkça yükseliş yapısının kırılmayacağı sonucuna varılabilir. Eğimli desteğinin üzerinde bir pozisyonu korumaya devam eden varlık, güçlü bir uzun vadeli yükseliş işaretidir.

 Sabır önemlidir

Şu anda satmak için aceleci bir karar vermek en iyi yatırım hamlesi olmayabilir. Fiyat yapısı ve zincir içi temeller söz konusu olduğunda, Bitcoin yeşil kalmaya devam ediyor.

Bu nedenle, yatırımcıların şimdilik yolculuğun keyfini çıkarmaları belki de en iyisidir.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi

Bir cevap yazın