Coinbase NFT: Analist, bunun 'vahşi ateş NFT benimsenmesine' zarar verebileceğini iddia ediyor

Kasım ayında, NFT pazaryeri OpenSea , hacim olarak 10 milyar doları aştı. Ancak bir analist, bu büyük oyuncunun yakında yeni bir rakipten zorlu bir rekabet görebileceğini düşünüyor.

Coinbase, OpenSea’ye karşı

Coinbase’in NFT pazarının, ilk birkaç gününde kaydolmak için milyonlarca e-posta gördüğü bildirildi. Pek çoğu gibi, araştırmacı Max Maher de Coinbase NFT’nin OpenSea’yı deyim yerindeyse sudan çıkarıp atamayacağını merak etti.

Maher ‘e göre, ancak,

“Dolayısıyla, sayıları karşılaştırdığımızda, hem Coinbase’in adreslenebilir pazarı hem de NFT pazarı önemli ölçüde artabilir. NFT işlem hacmi, olduğu gibi, son çeyrekte 10.7 milyar dolara ulaştı. Bu, toplam 3 trilyon dolarlık kripto para piyasası sınırının hala çok uzağında, ancak Coinbase’in bu yılın başlarında bildirilen gelirinin beş katından çok daha fazla.”

Burada, OpenSea’nin yatırımcılarından birinin Coinbase’in kendisinden başkası olmadığını belirtmekte fayda var.

Coinbase… yeni Instagram mı?

Maher’in araştırmasına göre, Coinbase NFT’nin başarısının anahtarlarından biri, NFT’leri daha erişilebilir kılan kullanıcı arayüzü olabilir.

Maher , Coinbase’in günlük İnternet kullanım durumları ve kripto sektörü arasında bir “köprü” olarak hizmet edebileceğini önerdi. ,

açıkladı

“…bu çalışmayı yapmaya yönelik yaklaşımları, ilk önce topluluk oluşturmada gibi görünüyor veya amaç, NFT sanatını yaratmayı ve tanıtmayı, karanlık bir web pazarında alışveriş yapmaktan çok birinin Instagram beslemesinden geçmek gibi hissettirmektir. Erken işleme, kullanıcıların profillerinin sanat ve ilgili fiyatların bir ızgara olarak görüntülendiği sosyal medya profillerine çok benzeyeceğini gösteriyor…”

Ancak zirveye çıkmak kolay bir yolculuk olmayabilir. Analist , ikinci katman ölçekleme olmasaydı, Ethereum tabanlı NFT’lerin “çok yüksek” ve hatta “aşırı” gaz ücretlerini içereceğini belirtti. alıcıları erteleyebilir.

Öyle olsa bile, ,

ekledi

“Ancak bu, milyonlarca ek insanın artık NFT’lere erişimi olacağı gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Bu, hem NFT piyasası hem de bir bütün olarak Coinbase için bir kazanç. Ancak, gaz ücretlerini hesaplayana kadar, bu, NFT’nin orman yangını olarak benimsenmesini birkaç ay geriye götürebilir. Coinbase’de NFT işlem ücretlerinin yaklaşık 1 $ veya daha az düştüğünü gördüğümüzde, kapılar açık olacak…”

Yıkanmak mı?

Kayıt e-postaları, Coinbase NFT’nin erken başarısını değerlendirmek için iyi bir ölçüm mü? Bir analist şüpheci. Daha önce, kripto gazeteci Colin Wu ,

iddia etmişti.

“Aslında bunun büyük bir kısmı Çin’den geliyor. Çin topluluğunda Coinbase NFT’nin airdrop yapacağına dair bir söylenti var. Çin’in kullanılmasına izin verilmiyor ancak bekleme listesine katılabilir, bu nedenle bu 1 milyon numara anlamsız olabilir.”

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi

Bir cevap yazın