Cardano, Polkadot, Ethereum Klasik Fiyat Analizi: 24 Kasım

Kasım ayı yatırımcılar için karışık duygulara sahne oldu. Çoğu kripto, bu ay boyunca aylık dönüm noktalarına veya ATH’ye ulaştı ve ardından alt tarafa dinamik bir dönüş yaptı.

Son iki haftadan bu yana, çoğu kripto genel olarak düşüş eğilimi gösteriyor. Buna göre Cardano, Polkadot ve Ethereum Classic gibi altcoinler son iki hafta içinde çift haneli kayıplar kaydetti.

Cardano (ADA)

TradingView, ADA/USDT

Çoğu kriptodan farklı olarak ADA, Eylül ayının başından beri istikrarlı bir düşüşe tanık oldu. Kripto, 2 Eylül’den 27 Ekim’de 11 haftanın en düşük seviyesine dokunana kadar %41.34 düşüş kaydetti. Bunun ardından, boğalar yükseliş trendini tetikleyerek 9 Kasım’da bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bununla birlikte, fiyat 9’dan 23 Kasım’a kadar %28,68 daha da düştüğü için zemini bulmak ve satışa karşı koymak için mücadele ettiler. Sonuç olarak, fiyat 23 Kasım’da 15 haftanın en düşük seviyesini gördü. Ayılar 1.8 dolarlık ani direnci kırarken, boğalar güçlerini bulamadılar.

Yazının yayınlandığı tarihte ADA 1,681 dolardan işlem görüyordu. RSI  inkar edilemez bir şekilde aşırı satım bölgesinin yakınında sallanarak satıcıları tercih etti. Ayrıca, RSI ve fiyat hareketi boyunca bir yükseliş ayrışması (sarı trend çizgisi), olası bir yakın vadeli canlanmaya işaret etti. Öte yandan, AO  ve  DMI  düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor .

Polkadot (DOT)

TradingView, DOT/USDT

30 Eylül’den bu yana DOT, fiyat paralel kanal (beyaz) boyunca hareket ederken istikrarlı bir yükseliş trendi üstlendi. Buna göre, 4 Kasım’da ATH’sini 55.09 $’a çıkarmak için önümüzdeki 35 gün içinde değerini iki katından fazla artırdı.

O zamandan beri, fiyat 18 Kasım’da beş haftanın en düşük seviyesine ulaşana kadar yaklaşık %31’lik bir geri çekilme gördüğü için DOT ayıları devraldı. Son iki hafta boyunca, fiyat 4 saatlik 20-50-200 SMA altına düştüğü için ayılar sürekli baskı sergiledi.

+Ayılar 43$ seviyesinde direnç sağlarken, başarılı bir şekilde 39$ seviyesinin altına itildi (acil direnç). Sonuç olarak, DOT, basın zamanında 39.24 dolardan işlem gördü. Kısa vadeli teknikler, düşüş tarafını seçerek analizi doğruladı.

  RSI  güneye gidiyordu ve 42 işaretinde duruyordu. Ek olarak,  DMI  ve  AO  ayılar için de bir avantaj gösterdi. Ancak, ADX zayıf bir yön eğilimi gösterdi.

Ethereum Classic (ETC)

TradingView, ETC/USDT

Ekim ayının 25 gününden fazla bir süre boyunca yanlara gidip aşağı doğru bir dönüm noktasına ulaştıktan sonra, ETC boğaları bir yükselişi tetikledi. Alt endeksi %39,6 artarak 9 Kasım’da on haftanın en yüksek seviyesini gördü.

O zamandan beri, fiyat aşağı kanalda (paralel, beyaz) düştüğü için boğalar avantajlarını kaybetti. Bu geri çekilme sırasında fiyat hareketi, gözle görülür bir şekilde güçlü bir düşüş etkisi gösteren azalan bir üçgen (yeşil) oluşturdu. Bunun ardından, fiyat 9 Kasım’a göre %28,67 gerileyerek 18 Kasım’da üç haftanın en düşük seviyesine ulaştı.

Boğaların 51,5 $ işaretini (acil direnç) kırmak için artan momentuma ihtiyacı olacak. Basın zamanında, ETC 48.22 dolardan işlem görüyordu. RSI  orta çizginin altındaydı ve ayılar lehine eğildi. Ayrıca,  AO  ve  DMI  düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi

Bir cevap yazın