Kriptoyu “sağlıklı bir pazar” yapan ve “gelişmeye devam edecek” bir pazar yapan nedir?

Jerome Powell’ın ABD Federal Rezerv Başkanı olarak yeniden aday gösterilmesi haberinin daha geniş piyasaları etkilemesi bekleniyor. Ancak çoğu analist bunun kripto sektörü için olumlu olacağına inanıyor.

FBB Capital Partners araştırma direktörü Mike Bailey, Bloomberg ,

“Ölümseyen kripto boğaları için, başka bir Powell terimi bir miktar onay yanlılığı sağlayabilir, çünkü bu yatırımcılar genellikle kriptoyu gevşek Fed politikası için bir riskten korunma aracı olarak görürler.”

Fed Başkanı Powell’ın bir kongre ifadesinde kriptoyu yasaklama planı olmadığını kategorik olarak belirttiğini hatırlayabiliriz. Çin’in politika yasağının aksine, ABD SEC’nin katı yaklaşımı da çok sayıda endişeye yol açtığı için Powell’ın açıklaması bir rahatlama oldu.

Bu bağlamda, Cumberland küresel başkanı Chris Zuehlke de yeniden adlandırmanın kripto piyasası için “net-pozitif” olduğunu ekledi. CNBC’ye verdiği bir röportajda

“[O], istikrarlı Kripto para piyasasının potansiyel olarak bazı ek düzenlemeler kullanabileceğine dair bir duruş sergiledi, bence hedefiniz uzun vadeli ise her ikisi de olumlu.”

Bu arada, Federal Rezerv Sistemi Guvernörler Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmak üzere aday gösterilen Dr. Lael Brainard , davayı Amerika BirlVerge Devletleri’nin kendi CBDC veya merkezi için zorluyor. banka dijital para birimi.

Zuehlke ayrıca Fed’in uyum politikasının geçtiğimiz yıl tüketici fiyatlarında %6,2 enflasyona yol açtığını belirtti. belirten,

“Bitcoin ticaretini enflasyon riskinden korunma perspektifinden oynuyorsanız, bence bu o bölgede devam ediyor.”

Zuehlke ayrıca kurumsal karşı taraf tabanının, kısa vadeli kar elde etme söz konusu olduğunda bile Bitcoin satın alıyor gibi göründüğünü söyledi. Ancak , Aralık ayının bu açıdan yalnızca yeniden seçim manşetinin arkasında olmayacak başka bir boğa koşusu görebileceğini ekledi. Zuehlke, El Salvador’un Bitcoin City duyurusunun da piyasa için olumlu bir itici güç olduğu yorumunu yaptı.

Exos CEO’su Brady Dougan da kısa süre önce daha geniş kripto segmentinin

“…sağlıklı bir pazar ve olumlu bir şekilde gelişmeye devam edeceğini düşündüğüm bir pazar.”

Bununla birlikte, bir araştırma raporu , kripto pazar büyüklüğünün %11,1’lik bir CAGR’de 2028 yılına kadar 1,902,5 milyon dolara ulaşmasının beklendiğini öngördü. Bu arada, Powell’ın yeniden seçilmesi, bir düzenleyici olarak ona bu zorlukların bazılarını sunmaya devam edecek. Kripto piyasası 3 trilyon dolarlık değeri çoktan aştı ve hala istikrarlı bir düzenleyici çerçeve mevcut değil.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi

Bir cevap yazın