Yanında Ethereum ile Grafik belirtecinin geleceği ne tutar?

Son birkaç aydır, Graph token, fiyat çizelgelerinde monoton bir eğilim sürdürüyor. Burada ve orada yapılan yerel yükseklere rağmen, GRT büyük ölçüde 1 doların altında işlem görüyor.

Piyasadaki diğer altcoinlerin aksine, bu token Mayıs ayının acımasız çöküşünden sonra şafak görmedi. Aslında, 2,8 dolarlık zirvelerinden oldukça uzakta işlem görüyor.

Kaynak: CMC

Ethereum Graph’ı kurtaracak mı?

Grafik, Ethereum gibi ağlar için verileri sorgulayan bir indeksleme protokolüdür. Günlük sorgu hacmi , Nisan-Haziran döneminde art arda yeni zirveler kaydetti. Ancak geç saatlerde, işler soğumuş gibi görünüyor.

Dahası, çünkü protokol, bu yılın başlarında bahsi geçen üç aylık dönemle karşılaştırıldığında o kadar fazla kazanmadı. Token Terminal verilerine göre, Graph’ın toplam geliri Nisan’da 33.7 bin doları, Mayıs’ta 14,3 bin doları ve Haziran’da 87,4 bin doları aştı.

Bu aşamada, Ethereum ve Graph’ın geliri aynı yönde el ele hareket etti. Ne yazık ki, yakın zamanda, Etheruem gelir tablosunda uzun çubukları kaydetmeye devam edebildi, Graph’in sayıları ise yalnızca azalıyor.

Şimdiye kadar, Kasım ayında protokol yalnızca 5,3 bin dolar kazanabildi.

Kaynak: Token Terminali

Diğer metriklerin durumuyla ilgili olarak bile, Ethereum ve Graph tamamen zıt yönlerde ilerliyor. Örneğin, Graph’ın aktif adres sayısı sürekli olarak %1’in altında olmuştur. Bu sayı, bu yılın ilk yarısında çok daha yüksekti. Aynısı, aşağıda ekli çizelgeden de kanıtlanabilir.

Şimdi, Ethereum söz konusu olduğunda, yukarıda bahsedilen kalabalık etkileşim sayıları nispeten daha iyi .

Kaynak: IntoTheBlock

GRT’nin kümülatif işlem hacmi de Temmuz’dan sonra düşüşe yenik düştü. Ve henüz ondan kurtulamadı. Aslında, momentum eksikliği ve piyasa katılımcılarının azalan ilgisi, ortalama dengedeki düşüşle de belirgin bir şekilde kanıtlandı.

ITB’nin verilerine göre, bu ölçüm yalnızca son iki hafta içinde değerinin neredeyse üçte birini kaybetti. 9 Kasım’da ortalama bir HODLer, 150 bin dolar değerinde GRT jetonlarına sahipti. Bununla birlikte, yazı yazılırken, aynısı zaten 100 bin dolar civarında bir seviyeye düşmüştü.

Kaynak: IntoTheBlock

Yukarıda belirtilen eğilimlerin ışığında, GRT’nin bu aşamada toparlanması pek olası görünmüyor. Alt’ın Ethereum ile korelasyonu son zamanlarda ek olarak zayıfladı. Bunun anlamı, ETH önümüzdeki günlerde değer kazansa bile, GRT bundan yararlanamayacaktı.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi

Bir cevap yazın