Polkadot'un parachain müzayedeleri Enjin'e nasıl fayda sağlıyor?

Enjin , pazarın son zamanlardaki en iyi oyun jetonlarından biri olarak ortaya çıktı. Son zamanlarda, grafiklerde de önemli bir büyüme gösteriyor. Bununla birlikte, bu büyümenin katalizörü, Enjin topluluğunun beklediği gibi olmak için çok çaba sarf eden Efinity Ağı olmuştur.

Yine de soru şu: Enjin yatırımcıları bu durumdan gerçekten bir şeyler kazanabilir mi?

Enjin AÇIK!

Parachain müzayedelerinin devam etmesi ve Acala’nın ilk turu kazanmasıyla, Enjin’in Efinity Network’ün etrafındaki hype büyük ölçüde büyüyor. İlginç bir şekilde, Acala veya Moonbeam ilk slotu kazanmaya şimdiden hazır. Dolayısıyla ağ, kazanabileceği yerde rekabet etmeyi hedefliyor. Ayrıca 2 Aralık’ta belirlenecek olan müzayedenin dördüncü slotu da alınmaya çalışılıyor.

Yuvayı kazanırsa, Efinity Network’ün ana ağı 2021’in sonunda faaliyete geçecek. Özellikle, zincirdeki projeleri desteklemek için 100 milyon dolarlık Metaverse fonu için tasarımları var.

Efinity’nin şu anda 68 milyon dolar değerinde 1,7 milyon DOT’u var. Ayrıca şu anda Manta, Clover Finance, Astar ve Parallel Finance ile rekabette 7. sırada yer alıyor.

Parachain açık artırma canlı durumu | Kaynak: Parachains.info

Bu müzayedelerin başlamasına yanıt olarak, çok sayıda değiş tokuş ve protokol, Efinity’ye destek yağdırıyor. Gate.io, BitMart Exchange ve Indodax, EFI’yi listeleyen veya para yatırma ve ticaret için destek ekleyen bazı örneklerdir. AAX borsası ayrıca EFI’nin listelenmesini kutlamak için 5000 EFI NFT hediyesini duyurdu.

Şimdi, bu aslında Enjin ve yatırımcılarına ikinci el fayda sağladı. Özellikle altcoin, son bir ayda tam anlamıyla 2 kat atlayarak %141’lik bir ralliye işaret ettiğinden beri.

Enjin fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Sonuç olarak, şu anda tüm adreslerin neredeyse %95’i, rakamların yarı yarıya olduğu iki ay öncesine kıyasla kâr elde ediyor. Sonuç olarak, yatırımcılar bir kez daha aktif hale geldi, bu da grafiklerde kaydedilen %160’lık artışta görülebilen bir şey.

Enjin karlılığı ele alıyor | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ancak, aktif hale gelenler sadece perakende yatırımcılar değildir. Balinalar da kâr ediyor ve hatta bunu nakde çeviriyorlar.

Geçen ay her gün ortalama 10 – 12 milyon dolar arasında değişen hacimler, Enjin’in 13 balinasının sürekli aktif olduğunu gösteriyordu.

Enjin balinaları | Kaynak: Santiment – ​​AMBCrypto

Yukarıda belirtilen tüm örnekler dikkate alındığında, ağın şu anda iyi bir alanda olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Bu, ENJ’nin yükselen piyasa değeri ile de desteklenebilir. Aslında, gösterge şu anda yedi ayın en yüksek seviyesinde.

Enjin MVRV | Kaynak: Santiment – ​​AMBCrypto

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi

Bir cevap yazın